MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Prekonajte jarnú únavu


Jar je krásne obdobie, kedy sa príroda prebúdza k životu. Avšak, pre niektorých z vás to znamená aj boj s jarnou únavou. Toto obdobie, kedy sa cítite unavení, náladoví a strácate motiváciu, môže byť pre športovcov a aktívnych jedincov veľkou prekážkou v dosahovaní svojich cieľov. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako prekonať jarnú únavu a vrátiť sa do formy.


1

Nezanevrite na pohyb

Či už ste sa cez zimu snažili byť aktívni, alebo sa ešte len pomaly prebúdzate zo zimného spánku, nezabudnite s prichádzajúcou jarou na pravidelný pohyb. Využite teplejšie počasie a vyrazte do ulíc. Beh, cyklistika, ale aj pravidelná chôdza má skvelé účinky na vašu psychiku a fyzickú zdatnosť.

Spojenie pohybu so slniečkom a čerstvým vzduchom je neprekonateľným receptom na dodanie energie. Preferujete tráviť čas vo vnútri alebo vás trápi alergia? Vydajte sa na bazén alebo si v pohodlí domova zacvičte s ľahkým posilňovacím náradím.


Správna strava - pol úspechu

Snažte sa jesť potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ako sú zelenina, ovocie, celozrnné výrobky a bielkoviny.

Tiež sa snažte znížiť príjem cukrov a tukov a pite dostatok vody. Neodporúčame však ani jednu zo skupín potravín (tuky, cukry, bielkoviny a iné) vynechať úplne, pretože na správne fungovanie vaše telo potrebuje správnu kombináciu všetkých živín.

2

3

Preťahujte sa, meditujte

Dostatok spánku je dôležitý pre minimalizáciu únavy. Snažte sa spať pravidelne a dostatočne dlho, aby ste sa cítili oddýchnutí.

Relaxáciazohráva dôležitú úlohu pri uvoľnení mysle a minimalizácii stresu. Vyhraďte si čas na relaxáciu a upokojenie mysle, napríklad meditáciou alebo čítaním.

Skvele vás uvoľní tiež jóga, ku ktorej potrebujete akurát podložku, môžete ale pridať aj doplnky pre jogu.


Vyrazte do prírody

Pobyt a prechádzky v prírode môžu pomôcť znížiť stres, zlepšiť náladu a zvýšiť imunitu. Zaraďte pobyt vonku do svojho pravidelného tréningu ako formu ľahkého cardia. Či už sa rozhodnete ísť na prechádzku, behať, na bicykel alebo si užívať pokoj a krásu prírody, vaše telo a myseľ vám za to určite poďakujú.

Prečítajte si, kam môžete vyraziť za prírodou v Česku a na Slovensku.

4

Jarná únava môže byť pre mnoho ľudí prekážkou pri dosahovaní ich cieľov. Avšak, pravidelný pohyb, správna strava, dostatok spánku a relaxácieje to o pobyt v prírode môžu pomôcť túto únavu prekonať. Začnite postupne a nájdite si aktivity, ktoré vám najlepšie vyhovujú, aby ste si mohli naplno vychutnať krásy jari.Prečítajte si tiež


Chôdza - najzdravší a najlacnejší šport zlepší kondíciu vám aj vašej peňaženke!


Čti více

Ako vybaviť domácu posilňovňu


Čítaj viac

TIPY na TOP koloběžkové trasy v Česku


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa