MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Tipy na TOP kolobežkové trasy na Slovensku


Chcete si prevetrať hlavu, pretiahnuť telo a pokochať sa okolím? Vyrazte na kolobežku, či už s deťmi, sami alebo s partnerom, kolobežkovanie si užijete za každej situácie.

Máme pre vás niekoľko tipov, kam sa vydať a užiť si krásny výlet.

Belianska cyklotrasa

Asfaltová cestička, ktorá vedie Belianskou dolinou a spája podtatranskú obec Spišská Belá s Tatranskou Kotlinou. Trasa síce vedie popri hlavnej ceste, ale aj tak ponúka nádherné výhľady na Belianske Tatry. Pozdĺž trasy sú prístrešky a lavičky či mapy s vysvetlivkami, kde si môžete odpočinúť.

Na jej konci sa nachádza chata Havranovo, kde sa môžete občerstviť. Trasa nie je náročná a je vhodná pre rodiny s deťmi. Na trase sa môžete zastaviť aj pri Chodníku korunami stromov.
pinZobraziť na mape

Trasa okolo vodného diela Gabčíkovo

Trasa vedúca okolo Vodného diela Gabčíkovo je súčasťou dunajskej cyklistickej trasy, ktorá vedie z Nemecka, cez Rakúsko a Slovensko až do Maďarska. Na území Slovenska vedie od hraničného prechodu Berg (Rakúsko) po pravobrežnej hrázi Dunaja celým územím Petržalky práve až po priehradne dielo Gabčíkovo. Trasa je rovinatá a na väčine úsekov je kvalitný asfaltový povrch.

Najzaujímavejší z celej trasy je práve úsek okolo vodného diela Gabčíkovo.

Po oboch stranách tejto obrovskej vodnej plochy sú hráze, po ktorých si užijete pohodovú vychádzku po rovine. Vďaka kotviacim lodiam a malým bufetom pozdĺž si môžete užiť atmosféru pripomínajúcu morské letovisko. Na trase je mnoho atrakcii.

Vidiet môžete vyzdvihovanie lodí, navštíviť môžete centrum vodných športov pri obci Hamuliakovo alebo zábavný areál Action Park Čunovo či galériu moderného umenia Danubiana.
pinZobraziť na mape

Gaderská dolina

Trasa vedúca Gaderskou dolinou, ktorá je súčasťou Veľkej Fatry, je nádherná. Kombinácia skál a vody pôsobí priamo ako balzam na dušu. Je to jediná dolina na Slovensku, ktorou vedie naozaj kvalitná asfaltová cesta. Z celkových 18 km je asfalt na 7 km. Začína v obci Blatnica a končí poblízku skalného útvaru známeho ako Čertová brána. Po trase sú oddychové miesta a náučné tabule a tiež zrúcanina Blatnického hradu. Celá trasa je v miernom stúpaní, ale zvládnu ju v pohode aj deti.
pinZobraziť na mape

Trasa okolo zámku Vigľaš - TOP asfaltová cyklotrasa pre deti

V okolí zámku Vigľaš vedie asfaltová cesta pre všetkých milovníkov kolieskových športov. Trasa vedie od Masarykovho dvora okolo zámku Vigľaš alebo cez Vagónový most. Trasa je vhodná hlavne pre rodiny s deťmi, pretože v okolí je veľa atrakcii, ktoré si deti užijú.

Vodné dielo Žilina – Hrad Strečno

Na štartovací bod sa môžete dopraviť autom, ktoré môžete nechať na parkovisku pri Vodnom diele Žilina. Okolo vodného diela vedie nenáročná asfaltová modrá cyklotrasa okolo krásnej prírody.

Cestou sa môžete občerstviť v obci Mojš a pokračovať cez lávku k obci Strečno. Navštíviť môžete aj Hrad Strečno, ktorý je odtiaľto naozaj kúsok.
pinZobraziť na mapeAko naplánovať trasu?

Trasy majú z prevažnej väčšiny asfaltový povrch, sú rôzne dlhé s rozdielnou náročnosťou. Trasu vždy vyberajte podľa svojich fyzických možností, sily si dobre rozložte a hlavne si naplánujte nejaké občerstvenie.

Na akej kolobežke vyraziť?

Trasy sú vhodné skôr pre veľké kolobežky, ktoré majú nafukovacie kolesá a sú prispôsobené na dlhšie jazdy na asfalte aj v ľahšom teréne. Veľké kolobežky sú vhodné pre dospelých a väčšie deti. Pre malé deti odporúčame kolobežky skladacie alebo freestylové, ktoré sú vhodné skôr na skákanie do skateparku ako na dlhšie vychádzky.

produkt Vybrať si

Veľké kolobežky

väčšie kolesá, dlhšie jazdy, asfalt + terén

produkt Vybrať si

Skladacie kolobežky

malé kolieska, skladacia konštrukcia, vhodné aj pre malé deti

produkt Vybrať si

Freestylové kolobežky

menšie kolieska, obratnejšie ovládanie, vhodné pre deti, na skákanie, do skateparku

produkt Vybrať si

Prilby

nezabudnite na bezpečnosťMáte tip na kolobežkovú trasu?

Napište nám na adresu marketing@mastersport.cz a inšpirujte ostatných kolobežkárov.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa