MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

7 dôvodov prečo si zaobstarať kolieskové korčule

Kolieskové korčule sa veľmi rýchlo dostali na popredné pozície obľúbenosti v kategórii individuálnych vonkajších športov a korčuliarov v súčasnej dobe môžeme stretnúť na každom kroku. Ak vás samotné in-line korčuľovanie ešte nezlákala, možno vás presvedčí nasledujúce riadky, v ktorých sme zhrnuli hlavné dôvody a výhody, prečo si in-line korčule zaobstarať.


Zábava - s korčuľami o nej budete mať postarané

Ak často premýšľate, čo robiť a zažívate pocity nudy a stereotypu a dni trávite napríklad nedobrovoľne doma u televízie alebo počítača, kolieskové korčule pre vás môžu byť ideálnym riešením. Jazdenia na korčuliach je veľmi zábavné, sami sa o tom môžete presvedčiť, keď sa prechádzate v parku alebo u cyklistické chodníky, kde stretnete nespočetné množstvo korčuliarov rôznych vekových kategórií a sociálnych skupín. Ak korčuľovať sami ešte neviete, vedzte, že naučiť sa to nie je vôbec problém. Akonáhle sa vám to podarí, budete už chcieť korčuľovať len stále lepšie a stále častejšie.

Čas a flexibilita - športujte, kedy chcete

In-line korčuľovanie je šport individuálny, ak korčule nepoužívate zrovna len k hraniu in-line hokeja. To znamená, že si môžete vyraziť, kedy sa vám zachce. Niekto má čas skôr dopoludnia, pretože robí na zmeny, niekto len po práci popoludní, pretože chodí neskoro domov. Pracovne vyťažení ľudia taktiež nemajú čas pravidelne.

S takým rozvrhom je problematické robiť nejaký kolektívny šport, chodiť napríklad pravidelne trikrát týždenne na tréning volejbalu, futbalu a podobne. Korčule sú v tomto flexibilné a vy tak môžete svoje športovanie natlačiť aj do nabitého životného programu.

Chudnutie - zhoďte nadbytočné kilá formou, ktorá vás baví

Mnoho ľudí trápi problém s nadváhou... Taktiež sa vám stále nedarí schudnúť? Problém je, že sa človek často ťažko sám donúti k samotnému behu alebo podobným aktivitám. Pre mnoho ľudí je beh nudný. A to najmä v chladnejších mesiacoch. Komu sa chce po práci vybehnúť do zimy v čiapke a niekoľkých vrstvách oblečenia?

Na kolektívne športy zase človek nemusí čas, peniaze alebo ho proste nebaví. S in-line korčuľami je to však iné. Keďže je jazdenie na korčuliach v porovnaní s obyčajným behom oveľa zábavnejšie, nie je problém sa k aktivite donútiť. Veľakrát skôr naopak netrpezlivo vyzeráme nejaký krajší deň, kedy si budeme môcť opäť navliecť svoje korčule.

A ak tak budete chodiť korčuľovať aspoň trikrát týždenne a obmedzíte niektoré nezdravé potraviny, výsledky sa dostavia veľmi skoro. Vo studenších mesiacoch, kedy sa nedá korčuľovať každý deň, to môžete kombinovať s behom na páse, plávaním či rôznymi športy v telocvični.

Každopádne budete chudnúť zábavnou formou a to potom ide vždy oveľa ľahšie, ako keď sa človek núti.

Zdravie - zlepšite svoj životný štýl

Ak máte sedavú prácu, prípadne naviac ešte nadváhu, málo športujete či fajčíte, máte zvýšené riziko chronických chorôb srdca a ciev, pľúc, cukrovky a podobne. Bolo dokázané, že pravidelným cvičeným sa toto riziko výrazne redukuje. Chodievajte si niekoľkokrát týždenne zakorčuľovať a urobte niečo pre svoje zdravie, to všetko bez zbytočného nútenia, v rámci aktivity, ktorá vás baví. Dostanete sa tiež do formy, vaša výkonnosť pôjde hore.

Zábava pre celú rodinu

Kúpte kolieskové korčule tiež partnerovi a deťom a môžete tak so svojou rodinou tráviť viac času, a to navyše vonku na čerstvom vzduchu. Urobíte niečo pre zdravie svoje i svoju rodinu a stlmíte rodinné vzťahy. Deti to bude zaručene baviť a vy im tak môžete byť na blízku. Miesto rodinných víkendových výletov do nákupných stredísk radšej bežte spoločne korčuľovať.

Cena a výdrž - in-line korčule sú dobrou investíciou

Pýtate sa, koľko vás to asi bude stáť? In-line korčule dnes kúpite aj za cenu okolo 35 eur. Špičkové korčule vás môžu samozrejme stáť aj omnoho viac, záleží však ako intenzívne a ako často ich budete využívať. Nie vždy platí, že tie najdrahšie korčule budú vhodné práve pre vás. Každopádne sa jedná o dobrú investíciu, pretože korčule vydržia mnoho rokov. Meniť budete pravdepodobne maximálne kolieska a to až po dlhej dobe.

Hokej - konečne si ho budete môcť tiež dopriať

Tento bod sa bude týkať pravdepodobne hlavne pánov. Ak milujete hokej, či už v televíziu, alebo si ho dokonca v zime chodíte radi zahrať, s in-line korčuľami o neho neprídete ani v priebehu roka. Nie pre každého je dostupný štadión s ľadom, kde by si mohol chodiť zahrať a v posledných rokoch sa už stáva pomerne výnimočne, že by sme si mohli ísť zahrať niekam na rybník.

In-line hokej je skvelou alternatívou hokeja ľadového. Môže sa hrať s tenisákom alebo sa dokonca predávajú gumové puky na in-line hokej. Výstroj je inak skoro rovnaká ako v ľadovom hokeji. Ak si zoženiete rovnako zapálené spoluhráča, stačí už len nájsť ihrisko s hladkým povrchom. Bránky si môžete dokúpiť alebo vyrobiť sami, ak tam nebudú, a môžete si tak konečne tiež zahrať vás milovaný šport, nie ho len smutne sledovať pri zápasoch slovenskej extraligy, majstrovstiev sveta, alebo NHL v skorých ranných hodinách. Ak sa vám myšlienka zakúpenie in-line kolieskových korčúľ zahovoril, neváhajte navštíviť naše stránky a vybrať si zo širokého sortimentu.


Vyberte si z kategórie kolieskové korčule na našom e-shope


Dodacia lehota 5 pracovných dní
Trekové korčule SPOKEY Buff Pre čierno-biele
37.00 €
Dodacia lehota viac ako 30 dní
Detské korčule MASTER Maple 2v1 Pink
33.00 €
Dodacia lehota 10 pracovných dní
Detské kolieskové korčule K2 Marlee Pro
77.60 €
Skladom: 10 a viac kusov
Rýchla päta SCHILDKROT Flashy Rollers
29.70 €
Dodacia lehota 5 pracovných dní
Kolieskové korčule SPOKEY Prime Pre čierne-zlaté
73.50 €
65.70 €

Celá kategória


Prečítajte si tiež

Na aké parametre si dať pozor pri výbere bezpečnej a vhodnej prilby na inline


Čítaj viac

Ako vybrať kolieskové korčule


Čítaj viac

Kolieskové korčule K2 - Mustang medzi in-line korčuľami


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa