MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Na aké parametre si dať pozor pri výbere bezpečnej a vhodnej prilby na inline


Aké sú základné kritériá výberu prilby na inline?

Základným pravidlom výberu správnej helmy je si ju vyskúšať. Ak sa obávate kúpy helmy cez e-shop, tak vám s kľudným svedomím môžem povedať: " Tak už sa nebojte!". Pretože v prípade, že vám prilba nebude úplne sedieť, môžete ju jednoducho vymeniť za inú veľkosť či značku. Pri výbere helmy na in-line sa zamerajte na tieto základné parametre :

Pri výbere prilby na inline sa zamerajte na tieto základné parametre:

Správna veľkosť inline prilby

Dôležitým parametrom výberu helmy na inline je jej veľkosť, ktorá udáva obvod vašej hlavy v centimetroch. Správna veľkosť helmy je taká, že vás nikde netlačia a nie je vám nikde voľná. V prípade, že vás aj mierne tlačí po bokoch hlavy, veľkosť nie je správna a skúste teda inú značku. Rovnako ako cyklistické prilby sú aj inline prilby vybavené kolieskom či iným systémom , ktorý reguluje veľkosť. V prípade, že kupujete detskú inline prilbu, nekupujte mu o číslo väčšiu s vidinou, že do nej časom dorastie, znížite tak jeho ochranu.

Veľkosť inline prilby býva udávaná v symboloch S, M, L, ktoré udávajú rozmedzie obvodu hlavy v cm - ako je vidieť v nasledujúcom rozdelení:

  • S - 50 až 54 cm
  • M - 54 až 58 cm
  • L - 58 až 62 cm

Tieto hodnoty sú orientačné . U niektorých výrobcov sa môžu tieto čísla mierne líšiť.

Systém odvetrávania inline prilby

Ďalším faktorom pri výbere inline prilby je vyššie zmienené odvetrávanie. Vetranie na inline prilbe sú otvory, ktoré sú zakryté bezpečnostné sieťkou. Táto sieťka umožňuje zamedzenie vniknutiu hmyzu, drobných kamienkov či vetvičiek. Je potrebné počítať aj s tým, že počas korčuľovania sa celkom spotíte. Ak si kúpite helmu, ktorá nie je odvetrávaná, môže dôjsť po nejakej dobe korčuľovania k prehriatiu, takže sa helma s odvetrávaním bude naozaj hodiť. Čím je prilba viac priedušná, tým je komfortnejšia. Výber prilby naozaj nepodceňujte, pretože kvalitné odvetrávanie je na helme jedna z vecí, ktorú naozaj ocenít.

Systém zapínania inline prilby

Ďalším parametrom je určite systém zapínania. Pásky za žiadnu cenu nesmú prísť do kontaktu s ušami, lebo pri dlhšej prechádzke vás môžu pásky drieť. Kvalitnejšie modely prilieb poskytujú priestor okolo uší a umožňujú nastaviť si dĺžku podbradného remienka.

Hygiena inline prilby

Veľmi praktická je vyberateľná vnútorná výstelka, ktorá je väčšinou k helme pripevnená suchým zipsom, teda ju možno jednoducho vybrať a vyprať . Kvalitnejšie modely majú túto výstelku vyrobenú z antibakteriálneho materiálu X - static, ktorý obsahuje ióny striebra, ktoré ničia baktérie a zamedzuje hromadeniu zápachu.

Pre zaistenie hygieny, je veľmi praktické, keď je cyklistická prilba vybavená vyberateľnou vnútornou výstelkou. Táto výstelka je väčšinou k helme pripevnená suchým zipsom, a teda ju možno jednoducho vybrať a vyprať. Kvalitnejšie modely majú túto výstelku vyrobenú z antibakteriálneho materiálu X - static, ktorý obsahuje ióny striebra, teda krásne ničí baktérie a zamedzuje hromadeniu zápachu. Ak výstelky nie sú vyberateľné, ale sú napevno, je vhodné pod helmu používať čelenku či šatku.

Inline helmy so štítkom alebo bez

Niektoré inline prilby sú vybavené štítom . Tento štít chráni korčuliarov pred slniečkom, či zásahu drobných kamienkov, vetvičiek pod. Na trhu sú prilby, kde je štítok buď odnímateľný, alebo na pevno daný. Integrovaný šilt na helme je vhodný hlavne pre agresívnejších korčuliarov.

Dizajn helmy na inline

Pri výbere inline prilby je určite zásadný aj jej dizajn. Je potrebné spomenúť, že čierne a tmavšie odtiene heliem ďaleko viac pohlcujú slnečné žiarenie a bude v nich väčšie teplo. Naopak pestré či svetlejšie odtiene heliem sú zase viac viditeľné. Výrobcovia heliem prispôsobujú modely rôznym cieľovým zákazníkom , napríklad podľa pohlavia - helmy dámske, pánske / unisex či detské.

Reflexné prvky na inline helme

Každá prilba by mala byť vybavená reflexnými materiálmi, lebo každé zviditeľnenie je v súčasnej prevádzke veľkou výhodou.

Aká je správna pozícia in - line prilby?

In - line prilba musí byť umiestnená na hlavne správne, musí vám perfektne sadnúť. Správna pozícia inline prilby je vo vodorovnej polohe, predná časť by vám mala zasahovať doprostred čela. Pri jazdení musíte mať zapnutý podbradný remienok, za ktorý by mali ísť strčiť maximálne dva prsty. Helma musí byť dotiahnutá tak, aby sa na hlave nepohybovala.


Vyberte si z kategórie inline prilby a príslušenstva na našom e-shope


Skladom: 10 a viac kusov
Cyklo prilba MASTER Flip - ružová
7.70 €
Skladom: 10 a viac kusov
Helma na skateboard MASTER Fuel
13.40 €
Skladom: 10 a viac kusov
Cyklo prilba MASTER Force - čierno-biela
17.00 €
14.00 €
-17%
Skladom: 10 a viac kusov
Cyklo prilba MASTER Flip - žĺtá
7.70 €
Skladom: 10 a viac kusov
Cyklo prilba MASTER Force - zeleno-biela
17.00 €
14.00 €
-17%

Celá kategória


Prečítajte si tiež

Ako vybrať kolieskové korčule


Čítaj viac

Kolieskové korčule K2 - Mustang medzi in-line korčuľami


Čítaj viac

7 dôvodov prečo si zaobstarať kolieskové korčule


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa