MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Kolieskové korčule K2 - Mustang medzi in-line korčuľami

Kolieskové korčule od firmy K2 môžeme bez preháňania nazvať Mustangom medzi korčuľami.

Americká firma K2 bola založená v roku 1963 v štáte Washington. Bratia Bill a Don Kirschner začali pôvodne s vývojom laminátových lyží. Názov K2 odkazuje práve na týchto dvoch bratov, nie na známu himalájskou osemtisícovku. Firma vzápätí okrem rôzneho zimného tovaru začala tiež s výrobou in-line kolieskových korčúľ.Prečo siahnuť po korčuliach K2

Kolieskové korčule K2 patrí k renomovaným značkám, ktoré sa pohybujú dlhodobo na trhu. Dlhoročné skúsenosti tejto firmy s výrobou in-linu zaručujú kúpu kvalitného tovaru. Vyhlásená je najmä ich mäkká topánka, ktorá tvorí základnú časť kolieskových korčúľ. Korčule značky K2 patria k najpredávanejším a ich modely sa pravidelne umiestňujú na najvyšších priečkach v rôznych testoch. Firma navyše vyrába korčule pre všetky možné druhy in-line korčuľovanie, či už ide napríklad o fitness, aggressive alebo korčule pre hokej. V našom sortimente nájdete napríklad korčule typu aggressive, fitnes korčule, detské korčule alebo korčule pre začiatočníkov.

Korčule K2 majú špičkovo tvarovanú topánku, krásny dizajn a veľmi kvalitnú výbavu, teda najmä kolieska a ložiská. In-liny K2 preto síce zvyčajne patria k nákladnejším modelom a zákazník bude musieť počítať s tým, že si oproti obyčajným "no-name" korčuliam bude musieť pár stoviek za K2 priplatiť. To sa však vždy oplatí. Už pri prvom nazutí "kádvojek" väčšina zákazníkov vyššia cena neodradí, pretože v porovnaní s modelmi lacnejších výrobcov korčúľ je kvalita prevedenia a tvarovanie topánky citeľne poznať.

Topánka K2 korčulí - buďte ako v bavlnke

Ako už bolo spomenuté, medzi prednosti korčúľ K2 patrí ich špičkovo prevedená pohodlná topánka. Firma ju s hrdosťou označuje ako "Softboot", teda mäkká topánka. Jedná sa o patentovanú technológiu, ktorá zaručuje to, že je topánka ľahká, výborne odvetráva a pritom pevne obopína nohu a zaručuje tak kvalitnú jazdu. To všetko pri zachovanom pohodlí pre nohu po celú dobu. Už z obrázku sa môžete presvedčiť, že topánky sú naozaj kvalitne vykonané.

Chladenia a odvetrávanie u K2 korčulí

Firma K2 používa pre svoje korčule takzvaný systém Vort Ventilation, ktorý zaručuje dokonalú cirkuláciu a ochladzovanie nohy počas jazdy. Jedná sa o trojdielny systém odvetrávania, ktorý spája prúdenie vzduchu skrz topánku korčule, stielku a vrchný materiál. Vzduch je pri jazde k nohe privádzaný z viacerých strán.

Špeciálne tvarované podrážky majú 7 otvorov pre prívod vzduchu a 7 otvorov odvodných. Dva kanáliky pritom zabezpečujú transport vzduchu od špičky k päte. Vzduch je tak pri jazde nasávaný a vedený cez celú nohu smerom k pätovej časti korčule. Prúdiaci vzduch odparuje vlhkosť z hornej stielky, ochladzuje nohu a cez odvodné otvory prúdi von. V kombinácii s kvalitnými ponožkami je výsledok vynikajúci. Nemožno samozrejme povedať, že sa vám noha pri jazde nezapotí vôbec. Ak budete na korčuliach tvrdo drieť, úplne suchú nohu mať nikdy nebudete, ale v porovnaní s inými výrobcami je u K2 systém odvodu potu vskutku vynikajúce.

Uťahovanie korčúľ K2 - vysoká stabilita a komfort

Korčule K2 používajú veľmi dobrý systém uťahovania korčule. Zatiaľ sme vedeli, že najspoľahlivejší spôsob uťahovania korčúľ je zároveň ten najstarší, a to spôsob sťahovanie korčulí pomocou šnúrok. Tie firma K2 používa pri niektorých modeloch tiež. Novinkou je však technológia od výrobcu Boa. Jedná sa o sťahovacie koliesko na jazyku topánky, ktorý pomocou oceľového lanka topánku postupne dokonale utiahne a priľne tak veľmi dobre k tvaru vašej nohy. Stiahnutie korčule možno veľmi jemne korigovať a tým pádom vykonať veľmi dokonale. Tento systém je okrem toho tiež veľmi odolný, zatiaľ sme neevidovali ani jednu reklamáciu na pretrhnuté lanko alebo chybný systém uťahovania.

Variantom spomínaného sťahovania je tiež systém Speed Lancing, kedy je opäť topánkou korčule od špičky po jazyk pretiahnuté oceľové lanko, ktoré sa však u tohto systému utiahne pomocou malého držadlá, ktoré je uschovaný v jazyku topánky. Korčuli tak pevne utiahnete jedným zatiahnutím za držadlo. Ďalším sťahovaním je tzv. Speed Lacing, kedy je opäť topánkou korčule od špičky po jazyk pretiahnuté lanko, ktoré sa u tohto systému stiahne pomocou malého držadlá schovaného za jazdy v jazyku topánky. Jedným zatiahnutím tak utiahnete celú topánku korčule.

Ložiská a kolieska

Korčule K2 sú osadené veľmi kvalitnými kolieskami so špičkovými chrómovanými ložiskami ILQ. Ložiská zaisťujú protiprachovou ochranou vďaka precíznemu zapuzdrenie, odolná klietka ložísk potom zaisťuje dlhú životnosť a maximálnu funkčnosť. To vám zaistí výborný pôžitok z jazdy, pohodlia a správnu rýchlosť.

Rámy K2 korčulí

Špičkové rámy V02, TEC Composite, UFS Composite alebo Mach Hi-Lo alumínium, ktoré firma používa aj rôznych modelov svojich korčulí, sú vyrobené z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny s prímesou titánu. Rámy tak majú výborné vlastnosti. Účinne absorbujú vibrácie vznikajúce pri jazde, čo zaručuje maximálny komfort s ohľadom na zachovanie maximálneho výkonu, efektívneho prenosu energie a stability pri vysokých rýchlostiach. To všetko so zachovaním dlhej životnosťou.

Systém Stability+

Jedná sa o vylepšenú verziu štandardného Cuff (cuff označuje vrchnú plastovú časť kolieskových korčúľ, ktorá je väčšinou pripevnená na spodnú časť nitovaním), ktorú firma u niektorých svojich modelov používa. Je vyrobená z odolnejšieho a ľahšieho materiálu so zachovaním maximálnej pevnosti. Dôraz je pritom kladený tiež na optimálnu flex (teda ohyb celého Cuff).


Vyberte si z kategórie kolieskové korčule na našom e-shope


Skladom: 10 a viac kusov
Detské kolieskové korčule K2 Raider Pro
67.00 €
Dodacia lehota 10 pracovných dní
Detské kolieskové korčule K2 Marlee Pro
77.60 €
Skladom: 1 kus
Kolieskové korčule K2 F.I.T. 80 Pro
Doprava zadarmo
87.00 €
Dodacia lehota 10 pracovných dní
Kolieskové korčule K2 VO2 S 100 X Boa
Doprava zadarmo
243.00 €
227.00 €
Dodacia lehota 10 pracovných dní
Detské kolieskové korčule K2 Raider Boa
Doprava zadarmo
82.60 €
Dodacia lehota 10 pracovných dní
Kolieskové korčule K2 Alexis 80 Pro
Doprava zadarmo
87.00 €

Celá kategória


Prečítajte si tiež

Na aké parametre si dať pozor pri výbere bezpečnej a vhodnej prilby na inline


Čítaj viac

Ako vybrať kolieskové korčule


Čítaj viac

7 dôvodov prečo si zaobstarať kolieskové korčule


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa