MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Bezpečná jazda na odrážadle

Jazda na každom dopravnom prostriedku si vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných pravidiel. Nie inak je tomu u detských odrážadiel. To, že malé dievčatká a chlapci by na odrážadle nemali jazdiť bez dozoru, je zrejmé. Ich bezpečie možno zvýšiť používaním ochranných pomôcok , ktoré zmiernia následky prípadného pádu alebo upozorní chodcov, cyklistov a vodičov na malého jazdca.

Najprv si zopakujme pár rád a pravidiel pre väčšiu bezpečnosť pri jazde na odrážadle:

▶️ Obujte deťom pevnú obuv.

▶️ Nikdy nenechávajte deti bez dozoru.

▶️ Nepúšťajte deti na cestu.

▶️ Vybavte deti helmou, chráničmi na ruky, kolená a lakte.

▶️ Naučte deti správne brzdiť celou plochou nohy, zastaviť pred prechodom pre chodcov a prudký kopec radšej zísť pešo (aspoň v začiatkoch).

Bezpečná jazda začína výberom správneho odrážadlá

Pred nákupom prvého odrážadlá vám odporúčame prečítať nášho sprievodcu pri výbere odrážadlá. Dbajte na kvalitu prevedenia výrobku, ale aj to, či dieťaťu takzvane sedí. Držte sa hlavného kritéria, výšky sedadla. Ak totiž malý jazdec nedosiahne nohami pevne na zem, nemôže dostatočne brzdiť celou plochou chodidla.

Ak sa rozhodnete pre odrážadlo s brzdami, vždy otestujte ľahkosť ich ovládania, správnu veľkosť rukoväte a tiež účinnosť. Napríklad naše odrážadlá MASTER sú vybavené veľmi kvalitnými brzdami.

Ako zvýšiť bezpečnosť pri jazde na odrážadle?

Základné bezpečnostné vybavenie a príslušenstvo je dôležité nielen u bicykla, kolobežky, ale aj u odrážadlá. Hlavným účelom je zníženie rizika vážneho úrazu pri jazde, zvýšenie viditeľnosti na ceste a v neposlednom rade ochrana proti krádeži. K týmto pomôckam napríklad patrí:

1. Detská helma na odrážadlo

Jeden z najdôležitejších bezpečnostných prvkov malých pretekárov sú detské helmy. Naučte dieťa nosiť prilbu už od prvého odstrkovadlá či odrážadlá.

2. Chrániče na telo

Pri páde si deti najčastejšie obijú kolená, lakte a dlane. Kúpte im preto aj chrániče na tieto časti tela. Potom ich žiadna menšia nehoda neodradí, aby v jazde na odrážadle pokračovali.

3. Zvonček na odrážadlo

Určite nič nepokazíte, keď svojmu najmenšiemu zaobstaráte na odrážadlo zvonček, vďaka ktorému na seba upozorní v neprehľadnej alebo rizikovej situácii. Túto zručnosť využije aj neskôr pri jazde na bicykli.

4. Odrazky

Odrazky sú dôležité pri jazde za šera či zlého počasia. S autami či bicyklami sa dieťa môže stretnúť aj v obytných zónach, na chodníkoch pre peších či na výjazdoch z parkoviska. Dobrá viditeľnosť malých motorkárov je preto veľmi dôležitá.

5. Blikačky na odrážadlo

Dieťaťu môžete na odrážadlo tiež pripevniť jednu alebo i viac blikaček. Stojí pár korún a určite prispejú k lepšej viditeľnosti vášho dieťatka.

6. Reflexná vesta

Ak plánujete výlet alebo prechádzku v šere, podvečer alebo v zime, odporúčame zvýšiť viditeľnosť reflexnou vestou . Hlavne po nasvietení autami je malý vodič neprehliadnuteľný.

7. Zámok na odrážadlo

Zámok na rám oceníte pri dlhších výletoch, kedy si budete napríklad chcieť v kľude posedieť na záhradke reštaurácie. Odrážadlo ním dobre zabezpečíte. Chcete zaobstarať bezpečné odrážadlo pre najmenšie deti, alebo ho vybaviť reflexnými prvkami? Navštívte náš e-shopalebo priamo kategóriu Detské odrážadlá .

Chcete zaobstarať bezpečné odrážadlo pre najmenšie deti, alebo ho vybaviť reflexnými prvkami? Navštívte náš e-shop alebo priamo kategóriu Detské odrážadlá.

Prečítajte si tiež:

Ako vybrať dieťaťu správne odrážadlo

Odrážedlo pro nejmenší děti

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa