MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

10 dôvodov, prečo si kúpiť kolobežku

Mnoho z vás si určite hovorí, čo je tak výnimočné na kolobežke, že sa stala medzi Slovákmi tak obľúbenou športovou pomôckou. Jednoducho povedané - Vďaka kolobežke si môžete bez väčšej námahy užívať radosť z pohybu a zároveň intenzívne trénovať a formovať svoju postavu. Kolobežku si môžete jednoducho vziať so sebou a vyraziť s ňou napríklad na nákupy, alebo treba s ňou vyjsť do prírody na výlet. Kolobežku si obľúbili nielen deti, ale aj dospelí. V tomto článku si zhrnieme základné dôvody, prečo by ste si mali kolobežku zaobstarať aj vy.1 | Samotná technika jazdy na kolobežke je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý

Jazda na kolobežke je naozaj veľmi jednoduchá a zvládne ju takmer každý, malé dieťa alebo dospelý. Kolobežku len uchopíte za riadidlá a iba odrazom nohy idete. V prípade potreby potom môžete kedykoľvek z kolobežky zoskočiť a pokračovať ďalej chôdzou. Na kolobežke môžete jazdiť ako po pešej zóne, tak po ceste alebo v zóne určenej pre cyklistov.

2 | Jazda na kolobežke vám prináša radosť, zábavu a adrenalín naraz

Samotná jazda na kolobežke vám v rovnakom okamihu prináša hlavne zábavu a radost z pohybu. Ako už bolo povedané, jazda na kolobežke je šport, teda určitým spôsobom vám prináša tiež adrenalín.

3 | Počas svojej jazdy na kolobežke rovnomerne posilňujete všetky svaly

Hoci sa to nezdá, obzvlášť keď sa jedná o tak ľahký pohyb, tak pri jazde na kolobežke zapájate nielen svaly dolných a horných končatín, ale tiež posilňujete brušné a chrbtové svaly.

4 | Jazdu na kolobežke je skvelým doplnkom pri rehabilitácii, pretože táto jazda pomáha predchádzať bolesti krčnej či bedrovej chrbtice

Kolobežka je totiž úžasná v tom, že pri jej jazde poriadne pretiahnete a uvoľníte chrbtové svaly, čím predchádzate bolesti krčnej či bedrovej chrbtice. Oproti iným športom, napríklad jazda na bicykli, vám jazda na kolobežke výrazne šetrí vaše kĺby.

5 | Radi by ste schudli? Tak vám k tomu určite pomôže jazda na kolobežke

Pri jazde na kolobežke spaľujeme ďaleko viac energie než napríklad pri jazde na bicykli. Vo výsledku kolobežky prispievajú k redukcii váhy a chudnutiu. Pri pravidelných výjazdoch dochádza k vytvarovaniu problematických partií vnútorných stehien, zadku a pásu. Keď to porovnáme, tak pri jazde na kolobežke vydáte rovnako toľko energie ako hodina strávená na aerobiku či pri svižnom behu. Okrem toho je jazda na kolobežke ďaleko väčšia zábava!

6 | Kolobežka je ideálnym dopravným prostriedkom do mesta

Kolobežka patrí medzi ideálne dopravné prostriedky do mesta. Nenájdete lepšie "vozidlo", vďaka ktorému budete v cieli rýchlejšie, než keď pôjdete pešo, alebo pôjdete na bicykli či mestskou hromadnou dopravou. Vďaka absencii šlapiek, menším rozmerov a nižšej hmotnosti kolobežky, lepšie skladnosti kolobežiek budete zvládať prekážky v meste ďaleko rýchlejšie než napríklad u bicykla. Výhodou kolobežiek je tiež lepšia preprava v električke, autobuse alebo v metre.

7 | Na trhu je široká ponuka kolobežiek, ktoré možno zakúpiť za veľmi priaznivé ceny, dostupné pre všetkých

Kolobežka je naozaj dostupná pre všetkých. Na trhu sa objavuje široká ponuka rôznych modelov kolobežiek, ktoré sa líšia veľkosťou kolies, použitého materiálu, tvarov a najrôznejších dizajnov. Ak porovnáme obstarávaciu cenu kolobežky a obstarávaciu cenu bicykla, tak sa kolobežka dostáva na tretinu ceny bicykla. Nízka cena je daná tiež vďaka malému počtu dielov kolobežky, ktoré by sa mohli v budúcnosti pokaziť.

8 | S kolobežkou je spojená ľahká údržba

Kolobežka nevyžaduje náročnú údržbu, ako je to napríklad u bicykla. Avšak nezabúdajte na pravidelný predsezónny servis kolobežky.

9 | Kolobežka je originálnym štýlovým doplnkom každého

Ak patríte medzi tých, ktorí dbajú na svoju image, s kolobežkou sa určite nemusíte báť, že stratíte niečo zo svojej elegancie. Kolobežka je totiž skvelý originálny štýlový doplnok pre každého. Výhodou je, že ženy či dievčatá môžu na kolobežke jazdiť aj v šatách či v sukni. Muži sa zase nemusia báť, že si na kolobežke roztrhnú nohavice či dokonca pokrčia oblek.

10 | Kolobežka je skladný a praktický dopravný prostriedok

Kolobežka je veľmi skladná. Jednoducho ju naložíte do kufra auta, alebo preveziete vo výťahu, môžete ju tiež jednoducho zaparkovať na balkóne či terase. Ak ste si už urobili prehľad o základnom vybavení a príslušenstva pre kolobežky, určite ste sa dočítali, že si na riadidlá môžete zaobstarať praktický košík, v ktorom môžete prevážať kabelku, batoh či menší nákup.Rozhodli ste sa tiež zaobstarať pre seba či pre svoje dieťa kolobežku?

Pozrite sa na našu širokú ponuku kolobežiek a príslušenstva. V ponuke nájdete skladacie kolobežky a kolobežky s nafukovacími kolesami.


Dodacia lehota viac ako 30 dní
Kolobežka MASTER Stunt Slotter - žltá
61.60 €
71.00 €
--16%
Skladom: 10 a viac kusov
Kolobežka MASTER 26-20 GLX - čierno-žltá
Doprava zadarmo
159.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Kolobežka MASTER 2v1 Snow - 125 mm
47.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Kolobežka MASTER Cruiser - 200 mm - černá
44.00 €

Celá kategória

Prečítajte si tiež


Viete, na čo si dať pozor pri výbere správnej kolobežky?


Čítaj viac

Kolobežky pre dospelých zaručujú zábavu a adrenalín v jednom!


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa