MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať okuliare na snowboard

Jedno je jasné, bez okuliarov sa na hory radšej nevypravujte. Snowboardové okuliare patria k dôležitému snowboardovému vybavenia. Okuliare na snowboard plnia nielen ochrannú funkciu a chránia vaše oči pred slnkom a UV žiarením, vetrom či snehom, ale tiež hlavne zvyšujú vašej viditeľnosť v nepriaznivých podmienkach.

Kritériá výberu snowboardových okuliarov

Snowboardové okuliare vám musia v prvom rade dobre sedieť na tvári a mali by vás čo najmenej obmedzovať v periférnom videní.

Správna veľkosť okuliarov na snowboard

Väčšinou sa snowboardové okuliare predávajú v troch veľkostiach a to podľa pohlavia:

  • snowboardové okuliare pre mužov
  • snowboardové okuliare pre ženy
  • snowboardové okuliare pre deti

Snowboardové okuliare majú väčšinou nastaviteľnú dĺžku opasku, teda môžete okuliare nosiť buď len tak cez čiapku či cez snowboardovú helmu.

Rôzne farby skla snowboardových okuliarov

Na trhu sa ponúkajú snowboardové okuliare, ktoré majú rôzne farebné sklá. Každá farba skla je potom určená do iných podmienok viditeľnosti. Tieto farebné sklá rôznym spôsobom ovplyvňujú výšku kontrastu, mení farebné vnímanie okolia a pohlcujú odlesky. Univerzálnym typom skiel okuliarov sú sklá bronzové a ružové. Ak sa chystáte na jazdu v hmle či chumelenici, siahnite pre okuliare so žltými alebo oranžovými sklami, ktoré sú pre tieto podmienky najvhodnejšie. Do ostrého slnka sa vám zase budú viac hodiť snowboardové okuliare s tmavšími zrkadlovými sklami. V prípade nočného jazdenia sa vám budú zase viac hodiť okuliare s čírymi sklami.

Ako zabrániť zahmlievaniu snowboardových okuliarov?

Snowboardové okuliare sú vyrábané väčšinou s dvojitými sklami, niektoré modely môžu mať aj skla trojitá, čo bráni nepríjemnému zahmlievaniu.

S zahmlievaním snowboardových okuliarov je spojená aj kvalita vetranie. Ak si zaobstaráte okuliare bez možností vetrania, bude sa vám vnútri okuliarov zrážať vlhkosť a tým dôjde k zhoršeniu vašej viditeľnosti. Budete jednoducho pozerať do hmly, aj keď v skutočnosti žiadna vonku nie je.

Vymeniteľné sklá snowboardových okuliarov

Ideálne je si zaobstarať také snowboardové okuliare, kde sa dajú sklá jednoducho vymeniť a to v pružnom rámčeku. K jedným snowboardovým okuliarom môžete vlastnosti niekoľko náhradných skiel do rôznych podmienok - jazda v noci, jazda v ostrom slnku, jazda v hmle atď Výhodou vymeniteľných skiel je tiež táto, že pri prasknutí skla môžete sklo jednoducho nahradiť iným.

Aký typ skla snowboardových okuliarov zaobstarať?

Môžete sa stretnúť s dvoma typmi skiel pre snowboardové okuliare, a to sférická (vypuklá) a cylindrická (valcová).

Sférické sklá snowboardových okuliarov sa poznajú podľa toho, že sú viac zakrivené, teda najviac vyhovujú tvaru tváre a rešpektuje prirodzené zorné pole. Toto zaoblenie zaručuje najvyšší komfort a zároveň vám tieto snowboardové okuliare umožňujú vidieť predmety neskreslene. V porovnaní s cylindrickými (valcovým) sklami sú sklá sférická ďaleko drahšie. Okuliare s cylindrickým (valcovým) sklami sú zase najbežnejším tvarom skiel okuliarov, a to predovšetkým z dôvodu nižšej ceny.

Snowboardové okuliare na dioptrické okuliare

Pre snowboardistov, ktorí nosia dioptrické okuliare, sa vyrábajú špeciálne snowboardové okuliare, ktoré spoznáte podľa toho, že majú vyšší rámček a majú odobranú hmotu po stranách na nožičky okuliarov. Tieto snowboardové okuliare sú označené skratkou OTG - Over The Glasses.


Vyberte si z kategórie okuliare na snowboard na našeom e-shope


Skladom: 1 kus
Lyžiarske okuliare SPARTAN Kitz
21.40 €
Dodacia lehota 14 pracovných dní
Lyžiarske okuliare SPARTAN Speed
24.20 €
Skladom: 1 kus
Lyžiarske okuliare SPARTAN Arosa
16.60 €

Celá kategória


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa