MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako dosiahnuť ploché bruško

Nadmerné množstvo tuku v oblasti brucha nielenže môže negatívne ovplyvniť vaše sebavedomie, ale taktiež zvýšiť riziko vzniku mnohých zdravotných problémov, vrátane srdcových chorôb a cukrovky. Bohužiaľ, chudnutie práve v oblasti brucha nie je jednoduché a vyžaduje si zdravý životný štýl, správnu stravu a pravidelnú fyzickú aktivitu. V tomto článku si predstavíme niekoľko efektívnych tipov a cvičení, ktoré vám pomôžu schudnúť brucho a dosiahnuť svoj cieľ.


Jedzte vyvážene

Stará známa pravda hovorí, že bruško sa formuje v kuchyni a je to skutočne tak! Preto začnite tým, že prehodnotíte svoju stravu. Zamerajte sa na vyváženú stravu s dostatočným príjmom bielkovín, zdravých tukov, vlákniny a obmedzte príjem rafinovaných sacharidov a spracovaných potravín.

Skúste zvýšiť konzumáciu zeleniny, celozrnných produktov, ovocia a vyberajte kvalitné zdroje bielkovín, ako sú kuracie prsia, ryby, vajcia a strukoviny. Dbajte tiež na dostatočný príjem vody, ktorá pomáha udržovať správnu hydratáciu a podporuje metabolické procesy.

1

2

Cvičte pravidelne

Kardiovaskulárne cvičenie je kľúčové na spaľovanie tuku v celom tele, vrátane oblasti brucha. Skúste zaradiť do svojho tréningového plánu aktivitu, ako je beh, plávanie, jazda na bicykli alebo napríklad tanečný aerobic. Dôležité je vybrať si cvičenie, ktoré vás bude baviť, aby ste boli motivovaní a pravidelne ho vykonávali.

Súčasťou cvičenia by malo byť aj posilňovanie - medzi najčastejšie odporúčané posilňovacie cviky patrí plank, sedy-ľahy, TRX či cviky s medicinbalom. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, je dôležité cvičiť pravidelne a postupne zvyšovať náročnosť cvikov.


Pomôcky pre domáce cvičenieObmedzte príjem alkoholu

Alkohol obsahuje mnoho prázdnych kalórií, ktoré sa ľahko ukladajú v oblasti brucha. Pokiaľ sa snažíte formovať brucho, je dôležité obmedziť príjem alkoholu, alebo ho vyraďte úplne. Všeobecne sa odporúča piť najmä vodu, ktorú si môžete ochutiť citrónom, uhorkou, mätou alebo pomarančom.

Pokiaľ vyrazíte na párty, uprednostnite nealkoholickú variantu drinkov, ktorá síce tiež obsahuje prázdne kalórie, ale aspoň tie ?alkoholové? eliminujete.

3

4

Znížte stres

Napriek tomu, že vás to možno prekvapí, stres môže mať negatívny vplyv na hromadenie tuku v brušnej oblasti.

Snažte sa preto nájsť spôsoby, ako znižovať stres vo svojom živote. Vyskúšajte meditáciu či jogu a nájdite čas na relaxáciu a odpočinok.

Zníženie stresu môže mať pozitívny vplyv na celkové chudnutie a zdravie nielen vášho brucha.


Relaxačné pomôcky

Skladom: 10 a viac kusov
Kruh na jógu MASTER Yoga Power System - 32 cm
19.80 €
Skladom: 10 a viac kusov
Akčný jóga set - podložka na jógu + blok + taška
46.80 €
46.00 €
-1%


Spite

Nedostatok spánku môže ovplyvniť hladiny hormónov spojených s hmotnosťou a chuťami, čo môže viesť k nárastu telesnej hmotnosti a tuku v oblasti brucha. Snažte sa dodržiavať pravidelný spánkový režim a získavajte dostatok odpočinku každú noc.

To podporí zdravé hormonálne funkcie a pomôže vám znížiť prejedanie.

5


Schudnúť v oblasti pása nie je jednoduchá úloha, ale s pevnou vôľou, vytrvalosťou a so správnym prístupom to možno dosiahnuť. Dodržiavanie zdravej stravy, pravidelná fyzická aktivita a znižovanie stresu sú kľúčové faktory pri dosahovaní štíhleho pása. Nezabudnite však, že každé telo je individuálne a výsledky sa môžu líšiť. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, je vhodné sa pred začatím akejkoľvek diétnej alebo cvičebnej rutiny poradiť so svojím lekárom alebo odborníkom na výživu.
TIP Mr. Mastera

Mätový čaj

Mätový čaj je schopný osviežiť, bez ohľadu na to, či ho podávate teplý alebo chladený. Navyše má priaznivé účinky na trávenie, čo z neho robí ideálneho spoločníka na záhradnú párty, aj keď sa náhodou prejete.

Recept

  • hrsť čerstvej mäty
  • 4 plátky citronq
  • 1 liter vriacej vody

Mätu zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať, kým voda nedostane krásne zelenkavú farbu. Akonáhle nápoj mierne vychladne, pridajte citrón, a ak ho chcete podávať za studena, nalejte ho do pohárov naplnených ľadom. V prípade, že si budete chcieť čaj osladiť, siahnite radšej ako po klasickom cukre po čakankovom sirupe, či mede.Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa