MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Váš vek nezmeníte, to, v akej ste forme áno!

Vek nie je dôvodom na to, aby človek prestal cvičiť a udržiavať sa v kondícii, práve naopak! Pravidelný pohyb a zdravá výživa sú kľúčové pre udržanie zdravia a vitality aj v neskorom veku. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov, ako zostať fit aj po päťdesiatke.


Vyberte si pohybovú aktivitu, ktorú máte radi

Keď ide o udržiavanie kondície, pohybová aktivita je kľúčová. Nemusíte sa ale hneď vrhať na HIIT tréningy, ktoré by vás od pohybu akurát odradili. Zvoľte si radšej aktivitu, ktorá vám prináša radosť - zacvičte ľahkú jogu, posilňujte s vlastnou váhou alebo ľahkými činkami. Alebo si s priateľmi zahrajte napríklad bedminton. Hlavné je, aby ste sa pohybu venovali pravidelne a aktivity si rozvrhli na celý týždeň.

Vyraziť môžete aj za čerstvým vzduchom do prírody - tu vám budú skvelým pomocníkom trekingové palice, ktoré tlmia nárazy, chránia kĺby a poskytnú vám skvelú oporu. Telo skvele posilníte napríklad aj plávaním, ktoré obzvlášť oceníte, ak máte problémy s kĺbmi.

1

2

Choďte! Napríklad aj doma

Existuje mnoho rôznych aktivít, ktoré môžete vykonávať v pohodlí vášho domova a zároveň zlepšiť svoje zdravie a fyzickú kondíciu.

Rýchla chôdza či beh sú pre ľudské telo veľmi prirodzené. Nie každý má však možnosť alebo chuť prevádzkovať tento druh pohybu vonku, a preto nie je nič jednoduchšie, než pri spaľovaní tukov a zlepšovaní kondície sledovať napríklad obľúbený seriál.

Bežecké pásy patria bezpochyby k najobľúbenejším fitness strojom, nemusíte sa ani báť, že vám stroj bude doma zaberať príliš veľa miesta, bežecké trenažéry sú veľmi skladné.


Buďte aktívni v každodennom živote

Namiesto výťahu využite schody, do práce či na nákup choďte pešo alebo na bicykli. Bývate na prízemí, a o schody len tak nezakopnete? Na svojej kondícii a na posilnenie stehien a zadku zapracujte na stepperu. Domáci stepper má tú výhodu, že je skladný a môžete na ňom cvičiť kdekoľvek a pri čomkoľvek. Na výber máte z modelov bez držadla alebo zo stepperov stojanových, ktoré umožňujú náročnejší tréning, nastavenie záťaže či meranie tepovej frekvencie.

Zajazdiť na bicykli si môžete aj doma s pomocou rotopedu, a to napríklad pri čítaní knihy alebo sledovaní televízie. Rotoped je kedykoľvek pripravený v pohodlí vášho domova, jeho použitie je maximálne jednoduché a zvládne to úplne každý.

3

4

Nezabudnite na regeneráciu

V dnešnom svete plnom stresu, sedavého životného štýlu a nedostatočného odpočinku je regenerácia kľúčovým faktorom pre udržanie zdravia a vitality vášho tela a mysle.

Skvelým spôsobom je saunovanie a otužovanie. Aj keď ide o opačné extrémy, obe aktivity stimulujú krvný obeh a lymfatický systém, čo pomáha vyplaviť toxíny z tela a podporuje regeneráciu buniek. Ako sa začať otužovať sa dočítate v tomto článku.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri regenerácii je kvalitný spánok. Počas spánku dochádza k obnove a oprave buniek, ukladaniu nových zážitkov do pamäte a znižovaniu hladiny stresových hormónov. Dospelý človek potrebuje priemerne 7-9 hodín spánku denne.


Cvičte s mierou, a predovšetkým rešpektujte svoje telo. Je dôležité udržiavať sa v kondícii a rovnako tak dbať, aby ste príliš nezaťažovali svoje kĺby a svaly. Venujte pozornosť správnej technike a nepremáhajte sa. Pokiaľ sa cítite unavení alebo máte bolesti, urobte si pauzu a nechajte svoje telo zregenerovať.


Dostupné od 15.08.2024
Bežecký pás MASTER F-11
Doprava zadarmo
436.00 €
Dodacia lehota 5 pracovných dní
Trekingové palice SPOKEY Carbon šedo - tyrkysové
43.00 €
Dodacia lehota viac ako 30 dní
Kúpacia kaďa MASTER 70 x 70 cm - skladacia
Doprava zadarmo
91.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Rotoped MASTER R50 Ergometer
Doprava zadarmo
515.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Kruh na jógu MASTER Yoga Power System - 32 cm
19.80 €
Prečítajte si tiež


Chôdza - najzdravší a najlacnejší šport zlepší kondíciu vám aj vašej peňaženke!


Čti více

Ako vybrať vhodný bežecký pás na domáce použitie


Čítaj viac

Ako si vybrať vhodné trekingové palice


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa