MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Piesková alebo kartušová filtrácia do bazénov - podľa čoho a ako vybrať

Piesková! Tak by dnes odpovedala väčšina odborníkov a majiteľov bazénov. V čom je piesková filtrácia lepšia ako prežitá filtrácia kartušová, sa dočítate v tomto článku. Na úvod dodajme, že ako pieskovú, tak kartušovú filtráciu, ako aj ďalšie bazénové príslušenstvo sa oplatí kupovať len u skúsených predajcov, u ktorých máte istotu zodpovedajúcej kvality. Preverené bazénové filtrácie a ďalší sortiment pre bazény zakúpite za trvalo nízke ceny, ale aj v akčných zľavách v e-shope mastersport.sk!

Kartušová filtrácia sa vyplatí len pri menších bazénoch

Asi najväčšou devízou kartušovej filtrácie sú jej nízke obstarávacie náklady. Tento filter funguje podobným spôsobom ako filter na kávu. Kartuša zachytáva nečistoty, ktoré v nej zanecháva opakovane pretekajúca voda.

Filtračné vložky však musíte niekoľkokrát týždenne umyť, párkrát do mesiaca vymeniť za nové, a to za cenu slabého výkonu, ktorého výsledkom je nedostatočne čistý bazén, a tým aj zvýšená spotreba chémie. Zdanlivo výhodná investícia sa tak nakoniec nevyplatí ani bazénu, ani vašej peňaženke.

Kartušovú filtráciu preto odporúčame používať skôr pri menších bazénov, kde sú nároky na výkonnosť menšie. U rozmernejších bazénov musíme kartušovej filtrácií pomáhať, ak nechceme mať miesto krištáľovej vody zelený žabinec ...


Piesková filtrácia - údržba bazénu, ktorá šetrí čas aj peniaze

Filtrácia kremičitým pieskom, ktorý zachytí väčšinu nečistoty vody, ktorá potom prúdi do bazéna ako nová, je modernou, účinnou, ale aj hospodárnou metódou čistenie bazéna.

V letných mesiacoch, kedy sa v bazéne kúpeme denne, tiež doceníme kvalitnú a výkonnú pieskovú filtráciu. V tomto prípade stačí filtráciu raz týždenne prepláchnuť a zhruba raz za 2 až 3 roky vymeniť piesok (u nás k dostaniu za pár eur).

Dostatočne kvalitná piesková filtrácia zníži náklady za chémiu, ktorá vďaka poctivo pracujúcej filtrácií nie je toľko potrebná (čo ocenia aj naše plavky a pokožka, detí zvlášť).

Bazénový vysávač alebo solárny ohrievač pripojíte k pieskovej filtrácii, ktorej výkon utiahne toto aj ďalšie bazénové príslušenstvo, vďaka ktorému bude váš bazén ešte čistejší, a to bez ďalších nákladov za spotrebu.

Piesková filtrácia je síce drahšia ako kartušová, vo finále, so započítaním nákladov na jej prevádzku, ide o (nielen) cenovo výhodnejšiu investíciu. Ceny pieskovej filtrácie sú, a na mastersport.sk sa o tom môžete presvedčiť, dostatočne nízke a dovoliť si ich môže každý.

Tip na čistý bazén!

Kvalitná filtrácia vám ešte čistý bazén nezaručí. Najväčších nečistôt, s ktorými inak zbytočne dlho zápasí drahá chémia, vás zbaví ochranná plachta na bazén! Okrem finančnej úspory šetrí táto solárna plachta tiež teplotu vody!


Prejdite do kategorie bazénové filtrácie v našom e-shope


Skladom: 10 a viac kusov
Piesková filtrácia BESTWAY Standard - prietok 3.028 l/h
Doprava zadarmo
87.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Filtračný piesok MASTER 0,6-1,2mm - 25 kg
8.70 €
7.90 €
-9%
Skladom: 10 a viac kusov
Piesková filtrácia AVENLI Expert - prietok 6.813 l/h
Doprava zadarmo
159.00 €
140.00 €
-11%
Skladom: 10 a viac kusov
Kartuša pre filtráciu s prietokom 1.249 l/h
3.90 €

Celá kategória


Prečítajte si tiež

Prečo potrebujem bazénovú filtráciu pre svoj bazén


Čítaj viac

Ako vybrať bazén a jeho príslušenstvo


Čítaj viac

Detský nafukovací bazén - letné čľapkanie za pár eur


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa