Simona KRAINOVÁ - ambasádorka MASTERSPORT.sk⏩
MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Nadzemné bazény s kovovou konštrukciou

Nafukovacie bazény s pevnou podpornou konštrukciou

Tieto bazény sa skladajú z rúrkovej podpornej konštrukcie, ktorá sa do seba zacvakává pomocou jednoduchých klipsní. Ich stena je stále kolmá a rovná a tak u týchto bazénov pri kúpaní neprichádzate o kúpaciu plochu, ako je tomu pri bazénoch nafukovacích. Lepšie tak využijete vnútorné priestory bazénov a môžete tak urobiť nejaké to tempo navyše. V týchto bazénoch sa teda lepšie pláva.

Ich montáž je opäť veľmi jednoduchá. Bazény môžu byť okrúhle alebo obdĺžnikové.

Na čistenie vody u týchto bazénov môžete využiť mechanické aj automatické vysávače. Je potrebné pamätať, že tieto bazény nemožno zakopávať do zeme, inak by sa zdeformovali a zničili.

Bazény s kovovou plnou stenou

Tieto bazény sú vybavené súvislou plechovou stenou s antikoróznou ochranou a mrazuvzdornou fóliou. Stabilitu zaisťujú zvislé kovové vzpery. Jedná sa o kruhové a oválne bazény.

Vnútorné fólie z mäkkého PVC je dostatočne bezpečná aj pre deti. Na niektoré typy plechových bazénov môžete umiestniť aj dekoratívnu fóliu, imitujúcu napríklad rôzne typy dreva. S pevnou konštrukciou sa rozširuje pole pre nákup prídavných zariadení ako sú ohrievače vody, bazénové vysávače nečistôt či tepelné čerpadlá. Kvalitu vody najlepšie udrží piesková filtrácia.

Tieto bazény sú o niečo drahšie. Ceny najmenších pevných nadzemných bazénov sa pohybujú už okolo 100 eur, väčšie nás vyjdú aj na viac ako štyristo eur bez príslušenstva.

Príslušenstvo k nadzemným bazénom

K záhradným bazénom je možné dokúpiť celý rad príslušenstva. Toto príslušenstvo Vám buď môžu pomôcť s jeho údržbou (plachty, bazénové filtrácie, schodíky, bazénové vysávače, skimmery, a tak ďalej), alebo Vám spríjemnia kúpanie (ohrievače, bazénové zastrešenie) alebo sa môžu postarať o zábavu (šmykľavky, protiprúdy a podobne).

Pre hygienicky nezávadnú a na esteticky dobre vyzerajúcu vodu je nevyhnutná tiež bazénová chémia.

Ako vyberať záhradný bazén?

Pri výbere bazéna by sme mali okrem finančných prostriedkov zhodnotiť najmä počet osôb a účel použitia. Pre deti sú určené detské bazény, ktoré spĺňajú adekvátne nároky.

Dospelí plavci budú voliť drahšie a väčšie varianty. Pre kondičné plávanie Vám môže postačiť bazén s rozmermi približne 2,5 × 4,5 m, s protiprúdom a hĺbkou okolo 1,3 m. Pre rodinu s deťmi je zasa dobrou voľbou napríklad bazén rozlične zalomených tvarov alebo bazén s oddeleným bazénom.

Prečítajte si tiež:

Ako vybrať bazén a jeho príslušenstvo

Nadzemný bazén - ideálná kúpačka

nebo přejděte rovnou do kategorie Nadzemné bazény s konštrukciou v našom e-shope.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa