MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Na čo sú dobré solárne ohrevy bazénovej vody

Aj keď sú bazény prevažne spájané s obdobím leta, aj mimo sezóny si môžete kúpanie užiť vďaka solárnym ohrevom. Kúpať sa tak môžete po celý rok bez toho, aby vám po tele behala husia koža. Typy ohrevu sa líšia v závislosti od jeho prevedenia a ceny, rozhodovať by ste sa mali predovšetkým podľa veľkosti svojho bazéna.Aké sú varianty ohrevu bazénovej vody?

Solárny ohrev vody

Ide o najlacnejšiu variantu ohrevu bazénovej vody, ktorú si môžete zvoliť. Solárny ohrev vody môže mať podobu čiernej hadicovej špirály alebo čierneho kolektora. Základným princípom je slnečné svetlo, ktoré svieti na čiernu hadicu alebo kolektor a vodu tak zahrieva. Je potrebné vlastniť pieskovú filtráciu, na ktorú sa solárny ohrev zapojí - bez nej to jednoducho nejde. Solárny ohrev vody priemerne zaistí ohrev vody až o 6 ° C. Tento solárny ohrev je určený pre malé bazény, dôležité je však mať na záhrade dostatok slnečného žiarenia.

Ohrev tepelnými čerpadlami

Najúčinnejším variantom ohrevu bazénovej vody je ohrev tepelnými čerpadlami. Je opäť dôležité, aby bazén disponoval pieskovou filtráciou, na ktorú sa ohrev napojí. Tepelné čerpadlo čerpá energiu z okolitého vzduchu, ktorý má nižšiu teplotu. Na základe kompresie a expanzie dochádza k premene energie na vyššiu teplotu. Je vhodné používať pre malé i veľké bazény. Ceny tohto ohrevu sú však ďaleko vyššie.

Ohrev vody pomocou tepelných výmenníkov

Tento typ ohrevu bazénovej vody je možné použiť ako pre malé, tak veľké bazény. Samotné výmenníky možno vyhrievať cez kotly, tepelné čerpadlá aj solárne kolektory.

Elektrický ohrev vody

Jedná sa o finančne najnáročnejší ohrev bazénovej vody. Na druhú stranu umožňuje využívať bazén v akomkoľvek ročnom období. Ohrev vody zabezpečujú prietokové ohrievače, ktoré dokážu ohriať vodu až na 40°C.

Ako fungujú solárne ohrevy vody?

V súčasnej dobe sa čím ďalej tým viac ako zdroj energie používa slnečné žiarenie. Základnou premenou slnečnej energie je teplo. To je tiež hlavný dôvod zrodu solárneho programu a následne tiež solárnych ohrevov. Týmto šetríte nielen prírodu, ale aj vašu peňaženku.

Na akom princípe funguje solárny ohrev Pyramída?

Solárne ohrevy Pyramída sú určené pre nadzemné bazény a zaručuje ekologický a nenákladný ohrev bazénovej vody. Tento systém nie je spojený s elektrinou a nevlastní hlučný motor, je schopný ohriať bazénovú vodu až na 30°C. Typickými znakmi tohto solárneho ohrevu je jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha.

Ako budete postupovať? Akonáhle máte pripravený nadzemný bazén a bazénovú filtráciu, pripojíte solárny ohrev Pyramída. Bazénová filtrácia potom bude z bazéna vháňať studenú vodu do solárneho ohrievača. Voda preteká solárnym hadom, v ktorom sa vďaka slnečnému žiareniu a danej technológii bazénová voda ohrieva.


Vyberajte z kategórie bazény v našom e-shope


VYPREDANÉ - skladom od 03.2025
Solárny bazénový ohrev BESTWAY - 1,88 m2
54.70 €
Dodacia lehota 5 pracovných dní
Solárna plachta INTEX k bazénu
10.10 €
Skladom: 10 a viac kusov
Solárna plachta k bazénu 380 x 180 cm
18.20 €
Skladom: 10 a viac kusov
Solárna plachta BESTWAY 58173 k bazénu 527 cm
55.00 €
45.00 €
-18%
Skladom: 10 a viac kusov
Solárna sprcha BESTWAY SolarFlow Outdoor 8 litrov
Doprava zadarmo
139.00 €
93.00 €
-33%
Skladom: 10 a viac kusov
Solárná bazénová plachta BESTWAY
8.70 €
6.30 €
-35%

Celá kategória


Prečítajte si tiež

Ako vybrať bazén a jeho príslušenstvo


Čítaj viac

Prečo potrebujem bazénovú filtráciu pre svoj bazén


Čítaj viac

Nezabudnite sa vybaviť na vodné radovánky!


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa