Simona KRAINOVÁ - ambasádorka MASTERSPORT.sk⏩
MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Na čo sú dobré solárne ohrevy bazénovej vody

Pretože šetríme vaše peňaženky, je dôležité, aby aj vaša investícia bola do zahradného bazéna čo najlepšie využitá. S bazénom je úzko spojený solárny ohrev, ktorý vám bazénovú vodu ohreje a kúpanie tak bude ďaleko príjemnejšie.

Prečo si ľudia k svojim bazénom kupujú solárny ohrev?

Bazény sú väčšinou používané sezónne a preto, aby ste si predĺžili kúpaciu sezónu, vďaka ohrevu bazénovej vody si tento problém vyriešite. S ohrevom vody sa môžete dokonca kúpať po celý rok.

Existuje mnoho spôsobov, ako si bazénovú vodu ohriať, líšia sa nielen svojim prevedením, ale aj svojou cenou. Všetko samozrejme tiež závisí na tom, aký veľký záhradný bazén máte.

Aké sú varianty ohrevu bazénovej vody?

Solárny ohrev vody

DP2 Ide o najlacnejšiu variantu ohrevu bazénovej vody, ktorú si môžete zvoliť. Solárny ohrev vody môže mať podobu čiernej hadicovej špirály alebo čierneho kolektora. Základným princípom je slnečné svetlo, ktoré svieti na čiernu hadicu alebo kolektor a vodu tak zahrieva. Je potrebné vlastniť pieskovú filtráciu, na ktorú sa solárny ohrev zapojí - bez nej to jednoducho nejde. Solárny ohrev vody priemerne zaistí ohrev vody až o 6 ° C. Tento solárny ohrev je určený pre malé bazény, dôležité je však mať na záhrade dostatok slnečného žiarenia.

Ohrev tepelnými čerpadlami

Najúčinnejším variantom ohrevu bazénovej vody je ohrev tepelnými čerpadlami. Je opäť dôležité, aby bazén disponoval pieskovou filtráciou, na ktorú sa ohrev napojí. Tepelné čerpadlo čerpá energiu z okolitého vzduchu, ktorý má nižšiu teplotu. Na základe kompresie a expanzie dochádza k premene energie na vyššiu teplotu. Je vhodné používať pre malé i veľké bazény. Ceny tohto ohrevu sú však ďaleko vyššie.

Ohrev vody pomocou tepelných výmenníkov

Tento typ ohrevu bazénovej vody je možné použiť ako pre malé, tak veľké bazény. Samotné výmenníky možno vyhrievať cez kotly, ďalej tepelnými čerpadlami aj solárnymi kolektormi.

Elektrický ohrev vody

Jedná sa o finančne najnáročnejší ohrev bazénovej vody. Na druhú stranu umožňuje využívať bazén v akomkoľvek ročnom období. Ohrev vody zabezpečujú prietokové ohrievače, ktoré dokážu ohriať vodu až na 40 ° C.

Ako fungujú solárne ohrevy vody?

V súčasnej dobe sa čím ďalej tým viac ako zdroj energie používa slnečné žiarenie. Základnou premenou slnečnej energie je teplo. To je tiež hlavný dôvod zrodu solárneho programu a následne tiež solárnych ohrevov. Týmto šetríte nielen prírodu, ale aj vašu peňaženku.

Na akom princípe funguje solárny ohrev Pyramída?

DP3 Solárne ohrevy Pyramída sú určené pre nadzemné bazény a zaručuje ekologický a nenákladný ohrev bazénovej vody. Tento systém nie je spojený s elektrinou a nevlastný hlučný motor, je schopný ohriať bazénovú vodu až na 30 ° C. Typickými znakmi tohto solárneho ohrevu je jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha.

Ako budete postupovať? Akonáhle máte pripravený nadzemný bazén a bazénovú filtráciu, pripojíte solárny ohrev Pyramída. Bazénová filtrácia potom bude z bazéna vháňať studenú vodu do solárneho ohrievača. Voda preteká solárnym hadom, v ktorom sa vďaka slnečnému žiareniu a danej technológii bazénová voda ohrieva.


Prečítajte si tiež:

Piesková alebo kartušová filtrácia do bazénov - podľa čoho a ako vybrať

Nadzemný bazén - ideálná kúpačka

Alebo prejdite do do kategórie bazény v našom e-shope.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa