Simona KRAINOVÁ - ambasádorka MASTERSPORT.sk⏩
MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Vyskúšajte basketbalové koše so stojanom a dosky Master!

Baví vás basketbal a chceli by ste si ho zahrať častejšie❓

To už dnes nie je problém. Výhodou tohto športu, ktorý patrí k najpopulárnejším na celom svete, je totiž okrem iného aj to, že k nemu nepotrebujete žiadne zložité vybavenie. V dnešnej dobe je to ešte oveľa jednoduchšie, pretože nemusíte navštevovať telocvične či ihrisko a platiť mnohokrát nemalé čiastky len preto, aby ste si mohli chvíľu zahádzať na kôš. S našimi basketbalovými doskami a košmi si totiž môžete urobiť svoju súkromnú telocvičňu či ihrisko práve u vás doma!

Ak chcete začať hrať basketbal a vybaviť sa tak, aby ste mali vlastné ihrisko, môžete si vybrať medzi basketbalovú doskou alebo basketbalovým košom. Teraz si zhrnieme aký je medzi nimi rozdiel a aké sú ich hlavné výhody.

✔️Basketbalová doska

Basketbalová doska sa skladá zo samotnej dosky a namontovaného basketbalového koša. Ten možno často sklopiť, takže ho pri skladovaní či transporte nebudete musieť odmontovávať. Samotný kôš možno tiež zaobstarať samostatne, takže ho môžete po opotrebovaní dokúpiť a vymeniť. Nevýhodou basketbalovej dosky je to, že pre ňu musíte mať pevnú konštrukciu, na ktorú ju uchytíte. Konštrukcia musí byť dostatočne pevná, aby sa doska pri hre nezrútila. Príkladom takejto pevnej konštrukcie môže byť stena vášho domu na záhrade, stena nad garážovými dverami a podobne.

✔️Basketbalový kôš

Basketbalový kôš má na rozdiel od dosky vlastný stojan, ktorý je vybavený základňou so závažím, ktorá zaisťuje stabilitu konštrukcie. Stojan je navyše možné nastavovať do ľubovoľnej výšky podľa rozsahu daného výrobku. Základňa býva opatrená tiež kolieskami pre jednoduchý transport.

Hmotnosť závažia dnes obvykle býva vytvorená tak, že je základňa naplnená určitým objemom vody alebo piesku. Odporúčame zvážiť radšej variant s možnosťou plnenia vodou. Vodu zoženiete vždy a veľmi jednoducho. Celý kôš potom môžete po vypustení daného objemu vody veľmi ľahko transportovať na ľubovoľné miesta. Tým odpadá nutnosť pevnej konštrukcie ako u basketbalovej dosky. S basketbalovým košom môžete tiež jednoduchšie cestovať a vziať si ho napríklad na dovolenku.

Kde je možno basketbalové dosky a koše použiť?

Basketbalové dosky môžu byť určené do vonkajšieho prostredia alebo naopak do prostredia vnútorného. Niektoré modely môžu byť používané v oboch typoch prostredia. Táto charakteristika je vždy špecifikovaná výrobcom. Vyberajte teda podľa toho, do akého priestoru si daný produkt chcete zaobstarať.

Basketbalové koše sú určené primárne do vonkajšieho prostredia. Nič vám však nebráni v tom presunúť ho podľa potreby aj dovnútra, ak na to máte vhodný priestor.

Basketbalové koše a dosky určené do vonkajšieho prostredia sú neustále vystavované nepriaznivým podmienkam prostredia. Preto musia byť konštruované pomocou odolnejších materiálov. O tom ako dlho vám vydrží a či splní všetky bezpečnostné požiadavky, rozhoduje spôsob spracovania, voľba použitých materiálov a kvalitná povrchová úprava. Aby sme vám takto kvalitné výrobky s dlhou životnosťou a vysokou bezpečnosťou zaistili, ponúkame vám preto nielen naše vlastné výrobky Master, ale aj iné modely, ktoré tieto vlastnosti zaisťujú.

Pre koho sú basketbalové dosky a koše určené?

Basketbalové dosky a koše sú vhodné pre rôzne organizácie, školské potreby, detské kluby, a pod. V našej ponuke nájdete najmä dosky a koše pre domáce použitie na vašej záhrade, dvore alebo kdekoľvek pod vašou strechou.

Všeobecne ich môžeme deliť na dosky a koše pre malé deti a na dosky a koše pre starších športovcov. Tieto dve kategórie sa pochopiteľne líšia v použitom materiáli a robustnosti konštrukcie (pozri ďalej).

Materiál, prevedenie, použitie

Basketbalové koše a dosky pre malé deti

Jedná sa o lacnejšie varianty basketbalových košov a dosiek, ktoré mávajú samotnú dosku a často aj samotný kôš vyrobené z plastu. Majú tiež menšie rozmery. Tým je zaručená bezpečnosť pri používaní. Celá konštrukcia je totiž ľahká a po prípadnom páde je tak nižšia pravdepodobnosť zranenia detí.

Pre tieto konštrukcie sa používajú menšie basketbalové lopty určené pre deti, o veľkostiach 1 alebo 3, ktoré sú vyrobené z gumy alebo syntetickej kože. Basketbalové koše a dosky pre malé deti nie sú určené pre smečovanie a zavesovanie na konštrukcie. Basketbalové koše a dosky pre deti spoznáte podľa nízkej ceny, prevedenie a označenie (kid, junior, určené pre deti) alebo podľa deklarácie veľkosti lopty (určené pre veľkosť lopty 1 alebo 3).

Basketbalové koše a dosky pre starších športovcov

Lacnejšie varianty basketbalových dosiek a košov majú samotnú dosku tiež zvyčajne vyrobenú z plastu alebo drevotriesky. Sú vhodné najmä pre začiatočníkov, rekreačnější využitie a spestrenie zábavy. Cenovo sa dosky v tejto kategórii prohybují zhruba už od 11 eur, u košov je to zhruba od 13 eur.

Pri drahších modeloch basketbalových dosiek a košov býva ako materiál použitý akryl alebo polykarbonát. Majú celkovo odolnejšia konštrukcia, o niečo vyššia životnosť a slúži pre intenzívnejšie použitie. Sú vhodné pre pokročilejších užívateľov.

Pokiaľ Vás basket zaujal, prezrite si celú kategóriu venovanú basketu.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa