MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať správnu trampolínu - rady a tipy

Trampolína v byte alebo na záhrade skvele zabavia každé dieťa. Navyše ho prinúti k pohybovej aktivite, a to je v dnešnej "internetovej" dobe benefit na nezaplatenie. Vybrať správny výrobok pritom nie je žiadna veda. Zvážte veľkosť trampolíny, parametre bezpečnosti a možnosť dokúpenia príslušenstva a náhradných dielov.Toto sú dôležité vlastnosti, ktoré by vás pri nákupe trampolíny mali zaujímať:

Veľkosť trampolíny

Priestor, kde bude trampolína umiestnená, musí byť dostatočne veľký, pretože okolo nej musí zostať aspoň jeden meter voľného miesta. U trampolín do záhrady alebo do telocvične si môžete dovoliť väčší priemer, pokojne od cca 305 cm. Naopak pro nejmenší děti volte mini trampolíny od priemeru cca 96 cm.

Vezmite do úvahy aj to, kto bude hlavný skokan. Veľké trampolíny pruží oveľa viac než tie menšie. Takže si na nich zaskáčete aj dospelí členovia rodiny. Všeobecne platí, že čím väčší priemer, tým robustnejšie a tvrdšie konštrukcie. S ohľadom na bezpečnosť vždy zakúpte aj ochrannú sieť. Zabráni nebezpečnému vypadnutí dieťaťa mimo skákacie priestorov. V ponuke predajcov možno nájsť cenovo výhodné sety s doplnkami. Myslite tiež na to, že veľkosť trampolíny nerovná sa veľkosti skákacie plochy. Tá je zvyčajne o cca 30 cm menšia.

Bezpečnosť a certifikáty

Bezpečnosť môžete posúdiť podľa noriem, ktoré výrobok spĺňa. Napríklad naše trampolíny MASTERJUMP spĺňajú nielen nové bezpečnostné normy EÚ, ale majú aj certifikát nemeckej skúšobne TÜV NORD. Bezpečnosť výrobku spoznáte podľa použitých materiálov. Nosná konštrukcia by mala byť pevná a robustná, ideálne oceľová. Úprava povrchu rúr galvanizáciou (prípadne čiernou práškovou farbou) ochráni rám pred koróziou a predĺži jeho životnosť.

Určite sa tiež zamerajte na počet oporných nôh, ktoré zaisťujú stabilitu. Štandardne má trampolína štyri alebo šesť stojných nôh. Výhodou výrobkov so štyrmi nohami je, že na nich možno umiestniť ochrannú sieť s ôsmymi poľami. Nohy by mali mať tvar písmena U.

Skákacie plocha musí byť vyrobená zo špeciálneho neabrazívneho materiálu, ktorý má hladký povrch a nespôsobuje odreniny, má vysokú pevnosť v ťahu a pamäťový efekt - tým je zaručená dlhšia životnosť odrazovej plochy.


Ochranná sieť má byť pevná a odolná s kvalitnými spojmi, aby sa nestalo, že nimi dieťa vypadne von. Dvojaký istenie vstupu na trampolínu cez sieť (zipsom a prackami) ešte viac zvýši bezpečia vašich potomkov.

Priestor pod trampolínou môžete tiež zabezpečiť spodnou ochrannou sieťou. Deti ani domáci maznáčikovia tak nemôžu do tohto priestoru vliezť.

Nosnosť a kvalita pružín

Nosnosť ide zvyčajne ruku v ruke s veľkosťou. Ak chcete na trampolíne skákať so svojimi deťmi, určite si zaobstarajte veľkú trampolínu s priemerom min. 396 cm.. Dodržiavanie maximálnej nosnosti vám zaručí dlhšiu životnosť pružín, pretože budú namáhané adekvátne svojim vlastnostiam. Ďalej je potrebné si všimnúť počtu pružín a kvality pútok. Kryt pružín na trampolínu zabraňuje tomu, aby sa dieťaťu do pružín zachytili nohy alebo ruky. Obvodový ochranný vankúš by mal mať kvalitnú výplň a odolávať tak UV žiareniu a ostatným vplyvom počasia.

Príslušenstvo a náhradné diely k trampolínam

Už pri nákupe samotnej trampolíny sa zaujímajte o možnosť dokúpenia príslušenstva a náhradných dielov.Základné príslušenstvo k trampolínam obsahuje ochrannú sieť, spodnú sieť, schodíky, kryciu plachtu, stan na trampolínu a súpravu na ukotvenie. Podrobne si o ňom môžete prečítať v článku Príslušenstvo k trampolínam pre bezpečné aj zábavné skákanie. Pokail je u vás na záhrade vždy plno detí, kúpte si do zálohy ešte kroket, kuželky alebo stôl na stolný tenis..

Ako vybrať kvalitnú trampolínu a na čo si dať pozor pri kúpe?

Ak si nie ste istí s výberom, pozrite sa na naše video o trampolínach MASTERJUMP.Chcete deťom zaobstarať trampolínu? Navštívte priamo kategóriu Trampolíny.

Dodacia lehota viac ako 30 dní
Trampolína MASTERJUMP 140 cm
59.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Trampolína MASTER 96 x 96 cm
69.80 €
59.00 €
-15%
Skladom: 10 a viac kusov
Trampolína MASTER Fun 183 cm s vnútornou sieťou
Doprava zadarmo
119.00 €
115.00 €
-3%
Skladom: 10 a viac kusov
Trampolína MASTER InGround 488 cm
Doprava zadarmo
755.00 €
689.00 €
-8%
Skladom: 10 a viac kusov
Set trampolína MASTER Super 426 cm + ochranná sieť + schodíky
Doprava zadarmo
837.80 €
520.20 €
-37%
Skladom: 10 a viac kusov
Trampolína MASTER 102 cm s vonkajšou sieťou
102.90 €
79.00 €
-23%
Prečítajte si tiež


5 dôvodov, prečo si zaobstarať vlastnú trampolínu


Čítaj viac

Príslušenstvo k trampolínam pre bezpečné aj zábavné skákanie


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa