MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať sieťky na stolný tenis

Sieť na stolný tenis patrí do základného vybavenia stolného tenisu. Hlavnou úlohou sieťky na stolný tenis je tá, že rozdeľuje hraciu plochu pingpongového stola. Hlavnou úlohou pingpongové sieťky je teda prekonanie siete, ktorá nás oddeľuje od herného priestoru súpera. Čo si budeme rozprávať, všeobecne sieť patrí k najčastejšie používanému materiálu (vybavenie) väčšiny druhov športu. Či už sa jedná o volejbalovú sieť, tenisovú sieť, nohejbalové sieť, badmintonovú sieť, futbalovú sieť, hokejovú sieť alebo v našom prípade sieť na stolný tenis. Každá sieťka musí mať svoje špecifické parametre, podľa ktorých sa potom odvíja celý charakter hry.


Na aké parametre sa pri výbere sieťky zamerať?

Rozmery sieťky na stolný tenis

Sieťka na stolný tenis musí mať štandardne výšku 15,25 centimetrov a o rovnakú mieru musí presahovať stôl na stolný tenis po oboch stranách. Tento rozmer vychádza zo súčasných nastavených pravidiel.

Farba sieťky na stolný tenis

Väčšinou je sieťka na stolný tenis farby zelenej (rovnako ako stôl na stolný tenis). Tiež sa môžete stretnúť so sieťami v čiernej farbe.

Hustota ôk sieťky na stolný tenis

Ďalšou vlastnosťou pingpongové sieťky je, ktoré sú dané súčasnými pravidlami, že oká sieťky musí byť pevne pletená a zároveň dostatočne hustá.

Olemovanie sieťky na stolný tenis

Páska, ktorá ohraničuje sieťku na stolný tenis, musí byť dostatočne napnutá a to tak, aby požadovaná výška bola rovnaká po celej dĺžke sieťky.

Akú značku sieťky na stolný tenis zvoliť?

V našom obchode môžete zakúpiť sieťky mnohých značiek zo sveta stolného tenisu: DONIC, EFFEA, JOOLA, MASTER, SEDCO, STIGA a najznámejší SPONETA


Vyberajte zo širokej ponuky

Skladom: 10 a viac kusov
Sieť na stolný tenis SPONETA Club
13.80 €
Skladom: 10 a viac kusov
Náhradná sieťka SPONETA Perfect II
7.10 €
Skladom: 9 kusov
Sieť na stolný tenis JOOLA WM ITTF
39.00 €
Prečítajte si tiež


Aké príslušenstvo na stolný tenis možno dokúpiť


Čítaj viac

Sponeta - odborníci na stolný tenis


Čítaj viac

Čo potrebujem, aby som mohol začať hrať stolný tenis


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa