MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať loptičky na stolný tenis

Loptičky na stolný tenis patrí k nejzákladnějšímu vybaveniu stolného tenisu. Treba však znova zopakovať, že práve úder tohto malého pingpongovej loptičky priniesol počiatok vzniku názvu tohto športového odvetvia, čím je hra ping-pong alebo tiež stolný tenis. Ak si vyberáte vybavenie pre stolný tenis, je potrebné venovať pozornosť nielen stolom na stolný tenis alebo pingpongovými paliciam, pozornosť treba však tiež smerovať výberu správnym pingpongovými loptičkám.


Základné špecifiká a parametre loptičky na stolný tenis

Základné rozmery loptičky na stolný tenis

Aj keď sú na trhu vo veľkej väčšine pingpongové loptičky s priemerom 38 mm, oficiálny priemer, ktorý je pre súťaže schválený ITTF (Medzinárodná federácia stolného tenisu) je 40 mm. Týmto došlo k tomu, že sa pomerne znížila rýchlosť a rotácie loptičky.

Hmotnost loptičiek na stolný tenis

Pingpongový loptička je vyrobený z tenkej plastovej steny. Hmotnosť pingpongovej loptičky je 2,7 g.

Materiál loptičiek na stolný tenis

Loptička na stolný tenis je vyrobený z celuloidu, alebo z podobnej plastickej hmoty. Pingpongový loptička má tiež veľmi tenkú stenu. Všetky kvalitné pingpongové loptičky majú vnútorné švy, čo znamená, že sú po celom jeho povrchu hladké. Menej kvalitné pingpongové loptičky potom majú vonkajšie švy, teda ide na nich vidieť zreteľná ryha, ktorá ovplyvňuje kvalitu odskoku.

Farba loptičky na stolný tenis

Medzi ďalšie parametre loptičky na stolný tenis je ich farba. Oficiálne farby, ktoré sú schválené ITTF, pre pingpongové loptičky sú biela (určené pre zelený stôl) a oranžová (určené pre modrý stôl). Pingpongové loptičky sa tiež predávajú aj v iných rôznych farbách, väčšinou však určené pre zábavu.

Rovnomerný tvar loptičky na stolný tenis

Pingpongový loptička musí zaisťovať pravidelný odskok, a preto je potrebné, aby mal loptička na stolný tenis rovnomerný tvar a šírku stien. Nie vždy sa totiž podarí vyrobiť ideálne guľatý loptičku. Akákoľvek nepresnosť totiž ovplyvňuje odskok loptičky. Ak je dodržaná ideálny rovnomernosť pingpongovej loptičky, potom nezáleží, akou časťou sa loptička stolného tenisu alebo rakety na stolný tenis dotkne.

Označenie loptičky na stolný tenis

Loptičky na stolný tenis, ktoré majú najnižšiu úroveň, spoznáte väčšinou podľa toho, že sú bez akéhokoľvek označenia alebo len s označením logom výrobcu. Loptičky na stolný tenis, ktoré sú navyše označené logom ITTF (Medzinárodná federácia stolného tenisu), sú pingpongové loptičky s najvyššou kvalitou, s ktorými sa hrá na rôznych medzinárodných turnajoch.

Hviezdičkový hodnotiaci systém loptičky na stolný tenis

Pingpong míčkyNa pingpongové loptičky si môžete všimnúť hviezdičiek. Počet hviezdičiek na loptičke označujú jeho kvalitu, guľatosť a predpokladanú odolnosť a stabilitu loptičky na stolný tenis. Čím viac hviezdičiek pingpongový loptička má, tým je loptička kvalitnejšia. Loptičky, ktoré majú dve hviezdičky, sú menej k videniu, ale napriek tomu by mali byť dostatočne kvalitné as ďaleko väčšou životnosťou. Loptičky s tromi hviezdičkami sú už určené pre vyššiu súťaže, kedy je potrebný ideálne guľatosť loptičky a tiež, aby loptička správne odskakovala. Tieto pingpongové loptičky sa vyznačujú svojou najvyššou kvalitou.

Tvrdost loptičiek na stolný tenis

Rozdiel medzi loptičky na stolný tenis nájdete tiež v ich tvrdosti a elasticite. Loptičky na stolný tenis, ktoré sú tvrdšie, sú viac obľúbené u hráčov, ktorí viac útočia. Mäkšie pingpongové loptičky sú potom obľúbené skôr u obranár.

Tipy na loptičky na stolný tenis

Medzi najpoužívanejšie a zároveň najobľúbenejšie pingpongové loptičky v Slovenskej republike sú loptičky na stolný tenis značky Double Happiness. V našom internetovom obchode môžete loptičky na stolný tenis značky Double Happiness určite zakúpiť. Rovnako u nás nájdete loptičky na stolný tenis ďalších značiek .


Vyberajte zo širokej ponuky

Prečítajte si tiež


Ako vybrať sieťky na stolný tenis


Čítaj viac

Sponeta - odborníci na stolný tenis


Čítaj viac

Čo potrebujem, aby som mohol začať hrať stolný tenis


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa