MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Ako vybrať florbalovú loptičku.

Florbalové loptičky sú vyrábané z moderných syntetických materiálov s pomocou moderných technológií. Dnešné loptičky majú špeciálne tvarovanie, ktoré zaisťuje dobré aerodynamické vlastnosti, svojimi vlastnosťami pomáhajú spoločne s dnešnými modernými florbalovým palicami a čepeľami zvyšovať kvalitu vedenia loptičky, čipovaniu a streľbu. Florbalové loptičky podliehajú podobne ako florbalové palice certifikáciu IFF (International Floorball Federation). Pre súťažné zápasy je predpísané používanie loptičiek bielej farby. Certifikované loptičky sú štandardizované, vyhovujú florbalovým pravidlám a požiadavkám na bezpečnostné a zdravotné pravidlá. Majú predpísanú hmotnosť a počet dier. Tieto dva parametre sú teda u všetkých certifikovaných florbalových loptičiek rovnaké. Florbalové loptičky sa u rôznych výrobcov mierne líšia najmä v použitých materiáloch a technológiou výroby, to má vplyv na životnosť loptičky a tiež na ich vlastnosti pri hre, najmä dráhu letu pri streľbe.Parametre výberu florbalových loptičiek

Pri výbere loptičky sa riadime hlavne kvalitou a cenou, farba je vedľajším kritériom, ale záleží na úrovni, na akej florbal budete hrať. Kvalita loptičky je previazaná s cenou, závisí najmä od použitej technológie, výrobcovia napríklad často zvárajú loptičky technológiou využívajúcou ultrazvukovej energie. Kvalitná loptička má tvar, ktorý minimalizuje odpor vzduchu pri lete loptičky, tým sa zvyšuje kvalita hry, rýchlosť striel, presnosť prihrávok a podobne. To sa dá dosiahnuť predovšetkým dokonalou hladkosťou a guľatosťou loptičky. Ceny loptičiek sa zvyčajne pohybujú v cenových reláciách od cca 0,70 eur do cca 3 eur. Pri nákupe väčšieho množstva florbalových loptičiek platia množstevné zľavy, ktoré možno s výhodou využiť. Čo sa týka farby vášej florbalovej loptičky, je možné dostať loptičku v podstate v ktorejkoľvek farbe, na ktorú si spomeniete. Ako už ale bolo spomenuté vyššie, na súťažné zápasy je nutné používať loptičky biele, ktoré sú predpísané pravidlami.

Základné typy florbalových loptičiek

  • Florbalová loptička hladká 1Jedná sa o základný typ florbalovej loptičky, ktorý má úplne hladký povrch bez akýchkoľvek špeciálnych technologických úprav a vylepšení.
  • Florbalová loptička profilovaná Tento druh florbalovej loptičky má povrch posiaty špeciálnymi vystužovacími vlismy v tvare šesťuholníkov alebo trojuholníkov. Táto špeciálna technológia zvyšuje tuhosť a odolnosť loptičiek. Loptička má vyššiu životnosť a oveľa menej často praská aj po prišliapnutí.
  • Florbalová loptička typu booster Jedná sa o špeciálny typ loptičky, ktorá má lepšie aerodynamické vlastnosti, znižuje sa tak odpor vzduchu a loptička dosahuje vyšších rýchlostí. Znížený odpor vzduchu je zaistený pomocou špeciálnych priehlbín na povrchu loptičky. Okrem vyšších rýchlostí vykazuje hra s loptičkou tiež zvýšenú presnosť ako striel, tak prihrávok.
  • Florbalová loptička typu flash Tento typ loptičky je novinkou medzi florbalovými loptičkami. Jedná sa v podstate o upravenú loptičku typu booster, jediný rozdiel je v tom, že loptička je na vnútornej strane opatrený farbou. Dôsledkom tohto opatrenia je efekt blikania (preto flash), ktorý sa pri pohybe loptičky vytvára.

Vyberajte zo širokej ponuky

Skladom: 9 kusov
Floorball lopta Advance oranžový
1.40 €
Dodacia lehota 5 pracovných dní
Florbalová loptička Profession - biela
1.40 €
Skladom: 10 a viac kusov
Set na street hokej SCHILDKROT Fun
21.40 €
Skladom: 10 a viac kusov
Florbalový set STIGA Rookie 45
16.50 €
Skladom: 10 a viac kusov
Brankový set MASTER 81 x 54 x 31 cm s hokejkami
37.10 €
Prečítajte si tiež


Všetko o florbale


Čítaj viac

Ako vybrať vybavenie pre florbalového brankára


Čítaj viac

Florbalové bránky - niektoré poznatky pre ich výber


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa