MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Salming - experti na florbal

Čo v tomto článku nájdete?

Prečítajte si aj ďalšie články týkajúce sa florbalu a výberu florbalového vybavenia:

Úvod

Salming je špičkovou značkou pochádzajúcou zo Švédska. Táto značka bola založená švédskou hokejovou legendou Börje Salming.

Borja Salming je prvým švédskym hráčom uvedeným do Siene slávy svetového hokeja. Ako jeden z prvých Európanov v NHL musel v 70. rokoch prekonať rad predsudkov, nástrah a posmechu fanúšikov a protihráčov. NHL bola výsadným územím Kanaďanov a Američanov, o Európanoch tu panovalo všeobecné presvedčenie, že hokej hrať nevedia, a že neobstojí v tvrdom zámorskom štýle hry. Salming aj cez obrovský tlak fanúšikov a verejnosti, a cez spočiatku časté ostré až zákerné zákroky súperov, ktorí si naň radi vyšliapli, obstál, postupne sa stal základným kameňom zostavy v tíme Toronto Maple Leafs, neskôr tiež miláčikom publika a klubovou legendou.

Salming založil svoju firmu s víziou ponuky čo najkvalitnejšieho tovaru za čo najnižšiu cenu. Táto značka bola pôvodne založená ako florbalová. Posledné roky však preniká aj do iných odvetví športu ako je hokej, squash či hádzaná. U týchto športov ponúkajú najmä oblečenie a halovú obuv. V hokejovom sortimente disponujú najmä hokejkami, taškami a ďalšími produktmi.

Produkty značky Salming zatiaľ v Českej republike okrem florbalového odvetvia nie sú príliš v povedomí, aj keď sa jedná o veľmi kvalitné produkty. V oblasti florbalu sa Salming pohybuje už tretie desaťročie, čo znamená obrovské skúsenosti z tejto oblasti. Prostredníctvom mastersport.sk vám táto firma môže ponúknuť všetky súčasti florbalovej výstroje a príslušenstvo - florbalové hokejky, čepele, brankárske vybavenie, vaky na hokejky a podobne. Po nákupe florbalových palíc a čepeľou Salming môžete nastúpiť k súťažným zápasom, značka je od začiatku členom Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF), tieto produkty tak spĺňajú príslušné normy a majú certifikáciu IFF.

Čo vám firma Salming môže napríklad ponúknuť?

Florbalové hokejky

1

Florbalové hokejky Salming patria medzi jedny z najobľúbenejších, hrá s nimi tiež rada profesionálnych hráčov. Tieto hokejky sú veľmi kvalitné a zároveň majú pomerne nízke ceny. Z názvov florbalových hokejok je možné odčítať typ danej čepele (napríklad Quest), tvrdosť shaftu (tyče) - 25 - 35, či má shaft zabudovanú nejakú podpornú technológiu (napríklad TipCurve) a dĺžku palice (60 - 104 cm). Salming tiež ponúka čepele samostatne, ktoré si môžete podľa ľubovoľnej tvrdosti dokúpiť zvlášť, ak sa vám vaša existujúca čepeľ zlomila alebo je už opotrebovaná.

Firma Salming pripravila tri nové modely florbalových palíc v špeciálnom dizajne v súvislosti s blížiacim sa decembrovým majstrovstvom sveta vo florbale, ktorý sa tento ročník koná v kolíske tohto obľúbeného športu, vo švédskom Göteborgu:

Q1 KickZone World Cup EDT

Jedná sa o florbalovú palicu, s ktorou nastúpi na týchto majstrovstvách sveta najväčšia hviezda značky Salming - Kim Nilsson. Tento hráč si vybral palicu s technológiou KickZone, s tvrdosťou 27 v čistom tmavom dizajne. To je kombinované s ružovou čepeľou Q1, čo tvorí uhrančivú kombináciu.

Q1 Tourlite Aero 27

Táto florbalová palica bola vyrobená novou technológiou výroby, pri ktorej vznikol modifikovaný shaft s názvom Tourlite Aero, ktorý je o 20% ľahší ako existujúci shaft Tourlite. S čepeľou Q1 sa jedná o špičkovú florbalovú palicu nielen pre profesionálov.

Q1 KickZone JR

Táto florbalová hokejka je určená pre deti, pričom je vykonaná v rovnakom dizajne ako verzia pre dospelých. Má pre deti určenú tvrdosť 32 a navyše je na nej pripojený podpis Kima Nilssona, čo iste zaujme jeho malé fanúšikov.

Čepele z nového materiálu Biopower

Najpopulárnejšie čepele firmy Salming Quest 1 a Quest 2 sú teraz k dispozícii v novom prevedení z nového materiálu, ktorý Salming nazýva BioPower. Tento moderný syntetický materiál sa pýši vysokou tvrdosťou, odolnosťou a stabilitou. Názov nebol vybraný náhodne, materiál tvorí z 96% biologický základ pochádzajúci z cukrovej trstiny.

Aké florbalové hokejky od firmy Salming vám môžeme napríklad ponúknuť my?

Florbalové hokejky pre začiatočníkov a deti

1

Začiatočníci a deti môžu používať lacné a mäkké modely. Pre najmenších ponúka Salming napríklad florbalovú hokejku SALMING Mini 71. Hokejka je za skvelú cenu, má mäkký shaft a skrátenú verziu populárnej čepele - Quest Kid. Navyše má moderný dizajn pripomínajúci dospelých profi palice, takže sa bude vašim deťom určite páčiť.

Pre dospelých začiatočníkov od Salming ponúkame napríklad florbalovú hokejku SALMING X3M Campus 32 96 a ďalšie varianty palice tohto typu o rozmeroch 34 95, 32 75, 32 87 a 32 96. Ako vidíme, palice sú vybavené čepeľou X3M - M Blade. Prvé dve čísla udávajú tvrdosť shaftu, druhé dĺžku hokejky. Hokejky majú kónický shaft z kompozitu, klasický Campus Base Grip a omotávku X3M Core Grip. Čepeľ je obojstranná a dostatočne mäkká, dovoľuje tak ohnutie na obe strany, čo vyhovuje akémukoľvek hráčovi. Tieto florbalové palice odporúčame deťom, dospelým začiatočníkom, školskému využitie a raritným športovcom. To isté platí pre palice SALMING X3M Campus Control a SALMING X3M Campus Cut, ktoré majú čepele X3M Control, ktoré by mali zlepšovať kontrolu loptičky, a čepeľ X3M CUT, ktoré by mali zvyšovať kvalitu streľby ťahom a zápästím.

Pre začiatočníkov, mladších hráčov a rekreačných florbalistov sú určené tiež florbalové hokejky typu Salming Matrix. Tento typ palice používa čepeľ Quest, ktorá je rovná ale na forehandovej strane má vystúpené hrany, takže na nej balónik výborne sedí. Vystužená pätka pomáha zvýšiť razanciu vašej strely. Jedná sa o mäkkú hokejku, je preto vhodná pre široké spektrum začínajúcich hráčov.

Florbalové hokejky pre stredne pokročilých a rekreačných hráčov

Do tejto kategórie môžeme zaradiť napríklad florbalovú hokejku Salming Aero. Táto palica s tvrdosťou shaftu 30 s čepeľou Aero z EnduranceT materiálu je vhodná najmä pre florbalistov, ktorí tento šport nerobia profesionálne alebo hľadajú florbalku pre rekreačné využitie, ale už majú s florbalom akési skúsenosti. Mäkší shaft pomáha so spracovaním loptičky, čepeľ Aero umožňuje jednoduchú streľbu.

Florbalové palice pre profesionálnych hráčov a časté použitie

V tejto kategórii budú vyberať hráči, ktorí chodia trénovať niekoľkokrát týždenne, prípadne hrajú profesionálne alebo poloprofesionálne. Lacnejší variant, pre hráčov, ktorí nechcú príliš utrácať a nehrajú tak často, prípadne pre hráčov technickejších, ktorí chcú mäkkú florbalovú palicu, je vhodná napríklad cenovo priaznivá varianta Salming Xplode 32. Tvrdosť 32 znamená mäkkú hokejku, čepeľ Xplode z materiálu Endurance7 zvyšuje kontrolu loptičky.

Salming Quest2 32 je určená pre mladšie ročníky, jedná sa o mäkšiu profesionálnu hokejku s čepeľou Quest2. Je určená pre juniorskú kategóriu, ktorá hľadá odolnú a ľahkú hokejku s profesionálnou čepeľou.

Profesionálni hráči môžu siahnuť po kvalitnej palici za dobrú cenu - Salming Quest 1 CarbonComp 27, čo je klasická palica so strednou tvrdosťou z karbónu a kompozitu, ktorá je veľmi ľahká, a je vybavená obľúbenou čepeľou Quest1. Podobné parametre má napríklad palicu Salming Eplode UltraLite. Najvyššiu kvalitu, ktorú od Salming ponúkame, zaisťuje palicu SALMING Xplode KZN TC 3°. Jedná sa o špičkovú palicu s technológiou KickZone a TipCurve. Technológia TipCurve s uhlom 3 ° zabezpečuje, že je vaša strela presná, a zároveň má väčšiu razanciu, pretože sa shaft prehýba viac.

Technológia KickZone zaisťuje pri prehnutí shaftu pri streľbe väčšej "vykopnutie" (kick), čiže švih shaftu v smere streľby, čím sa zvyšuje rýchlosť a razancia strely. Trojstupňový sklon voči povrchu znamená spätné zakrivenie shaftu v jeho spodnej časti, čím vzniká optimálny uhol medzi hokejkou a loptičkou na podlahe. Tak možné lepšie strieľať bez zbytočného nadmerného ohýbania čepele, s ktorou sa potom lepšie vedie loptičku a nahráva. Variant SALMING Shooter KZN JR má podobné výhody a je určená pre juniorských hráčov.

Brankárska výstroj Salming

1

Brankárska výstroj je nevyhnutná pre každého florbalového brankára, a to nielen z hľadiska komfortu, ale aj z hľadiska toho, že sú určité časti výstroja povinné do súťažných stretnutí. Salming vyrába všetky súčasti výbavy brankárov - brankárske nohavice, dresy, vesty, masky, rukavice, chrániče lakťov a kolien a suspenzory. Firma disponuje aj lacnejšími modelmi v základnej rade pre rekreačné použitie. My ponúkame napríklad špičkové masky Salming Travis Elite Helmet pre profesionálne využitie, rovnako ako chrániče kolien, rukavice a podobne.

Florbalové oblečenie Salming

Salming vyrába tiež oblečenie. Ich filozofia je, podobne ako u iných športových značiek ponúkajúcich oblečenia, aby vaše telo pri športe bolo čo možno najmenej mokré od potu. K tomu využívajú technológiu vlákien CoolFeel. Salming vyrába tričká, nohavice, kraťasy, ponožky, mikiny či bundy. Okrem toho firma ponúka aj teplejšie oblečenie do chladného počasia.

Salming ďalej vyrába aj kvalitné batohy, športové tašky, vaky a Stickbag v rôznych moderných prevedeniach, aby si športovci svoje veci na tréningy mali kam uložiť.

Prečítajte si aj ďalšie články týkajúce sa florbalu a výberu florbalového vybavenia:

Všetko o florbale

Ako vybrať florbalovú hokejku

Ako vybrať florbalovú loptičku

Ako vybrať vybavenie pre florbalového brankára

Florbalové bránky

Alebo prejdite rovno do kategórie florbal na našom e-shope

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa