MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Neplaťte profesionálov - montáž infrasauny zvládnete sami

V tomto článku vám napíšeme jednoduchý návod a tipy na ľahkú montáž infrasauny.

V dnešnej dobe sú veľkým trendom tzv. skladačky, kedy si veľkú skriňu alebo aj pevnú posteľ doveziete zloženú v krabici a potom (snáď) jednoducho doma zložíte. Nie inak je tomu u infrasáun, ktoré sa stali súčasťou domáceho wellness. Ak vám v zakúpení bráni len predstava, že nemáte doma dostatočný priestor, nie ste kutil, aby ste si infrasaunu do bytu sám vyrobil, nieto profi náradie, tak si prečítajte nasledujúci návod na stavbu infrasauny - s kámošom to zvládnete aj za pol hodinky.

Čo urobiť pred montážou infrasauny?

Ideálne je si ešte pred samotnou kúpou infra sauny dobre rozmyslieť, pre koľko osôb sauna bude a na stránkach eshopu si zistiť rozmery. Špeciálne požiadavky na konkrétne miesto doma určite nie sú, preto už je len na vás, či si saunu dáte do kúpeľne alebo spálne. Na rozdiel od fínskej sauny totiž nevytvára infrasauna paru, teda nie je až tak nutné brať ohľady na správne odvetrávanie miestnosti - postačí prirodzená cirkulácia vzduchu.

Miestnosť, do ktorej chcete infrasaunu umiestniť, musí mať rovnú podlahu, ideálne tiež priestor, kde budete saunu montovať. Počítajte tiež s priestorovou rezervou okolo sauny (cca 50 cm), pre ľahkú manipuláciu a neskoršie možnosti čistenia, úprav, či opráv. Dvere do sauny potrebujú tiež dostatočný priestor (u vybraných typov si môžete zvoliť ľavé, či pravé otváranie podľa svojich potrieb). Nezabúdajte ani na výšku stropu a pri dvojmetrovej výške infrasauny ponechajte minimálne 40 cm priestor. Ideálna vzdialenosť sauny od zásuvky (so vstupným napätím 230 V, tzv. štandardná zásuvka) sú 2 metre.

Stavbu infrasauny zvládnete bez odborníka

Domáca infrasauna je teda vďaka stavebnicovému systému maximálne mobilná, navyše kvalitný eshop vám dovezie saunu zdarma až domov. Je potrebné uvoľniť priestor pre prenos krabíc. Stavbu sauny už si však nemusíte priplácať - stačí poprosiť kamaráta, či suseda a nájsť si maximálne hodinku času.

Ako postaviť saunu? Všetky súčiastky sú pribalené v krabici a z náradia vám postačí AKU skrutkovač. Súčasťou balenia musí byť podľa zákona aj návod v slovenčine. Vy, ako právoplatný majiteľ sauny a milovník saunovania, môžete montovať a kamarát bude fungovať ako držiak stien. V podkladovej doske sú vodiace lišty, do ktorých nasadíte steny infrasauny, následne saunové dvere a až nakoniec strop sauny. Všetky časti by mali byť dobre zmontované, aby sa konštrukcia sauny pri užívaní nehýbala, nerozpadala a neunikalo tak teplo.

Po dokončení stavby sauny všetko skontrolujte.

Ako náhle infrakabína stojí, vychutnajte si interiér a pri tom namontujte zvyšné komponenty - najmä relaxačnú lavicu do sauny, v niektorých prípadoch tiež rádio, ionizátor alebo ďalšie doplnky. Všetko je v návode podrobne vysvetlené, nie je potrebné sa báť. Poslednou bodkou bude montáž riadiacej jednotky na zadnú stranu sauny. A stavba sauny svojpomocne je hotová!

Ako náhle je váš miláčik pripravený (myslíme saunu), mali by ste vyskúšať, či všetko funguje - zapojte až teraz infrasaunu do zásuvky a prejdite všetky ovládacie prvky (svetlá, vypínače, rádio, nastavenie teploty / času a pod.). Teraz je čas poďakovať a poslať kamaráta domov a dopriať si absolútne neprekonateľný odpočinok v prostredí drevom voňajúcej blahodarnej infrasauny.

Prečítajte si taktiež:

Ako vybrať infrasaunu

Infrasauna - výborný pomocník pre relaxovanie a dobre zdravie

Prevádzka infrasauny je lacnejšia ako prevádzka chladničky

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa