MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať paddleboard?

Zamilovali ste sa do paddleboarding alebo ešte len spoznávate tento nadčasový a trendy šport? Pri výbere správneho paddleboardu musíte zohľadniť niekoľko základných parametrov, aby ste si užili každú chvíľku na vode. Poďte s nami objaviť vodný šport, ktorý je na leto absolútne top - vyberieme vám paddleboard priamo na mieru.


Čo je paddleboard?

Stand Up Paddleboarding (SUP - pádlovanie v stoji) je úžasný vodný šport, ktorý je určený pre športovcov-amatérov, rodiny s deťmi, ale aj profesionálov, ktorí milujú adrenalín.Ide o pevnú alebo nafukovaciu dosku, na ktorej plávate postojačky a za pomocou pádla môžete brázdiť kdejaký rybník, jazero, priehradu, rieku a tí odvážnejší aj more.

Veľmi často však zákazníci mylne zadávajú do vyhľadávania miesto PADDLEBOARD slovo "padlboard" alebo výraz "Ako vybrať paddlboard" - skrátka vypadne písmenko E a už sa nedopátrate relevantných informácií, čo je v prípade tohto svižného športu škoda, nemyslíte

Nosnosť, dĺžka a šírka paddleboardu

Pri výbere je potrebné zohľadniť niekoľko základných pravidiel.

 • NOSNOSŤ paddleboarduVäčšinou sa pohybuje v rozmedzí 90 až 140 kg. Paddlleboardy MASTER majú napríklad nosnosť až 135 kg (podľa modelu). Myslite na to, že pri výbere nižšej nosnosti, než je vaša hmotnosť, dochádza k ponoreniu dosky a tým pádom sa horšie ovláda.
 • DĹŽKA paddleboarduMala by zodpovedať štýlu vašej jazdy, skúsenostiam a využitie. Ideálne veľkostí sú stredné dosky od 270 do 370 cm, ktoré majú mnohostranné využitie a sú určené pre široké spektrum ľudí. Paddlleboardy MASTER sú univerzálne "ALLROUND" a majú ideálnu dĺžku 300 cm. Všeobecne platí, že čím dlhšia doska (od 380 cm vyššie), tým rýchlejší, ale horšie sa ovládajú. Zato môžete zažiariť na SUP pretekoch. Krátke dosky sa teda ovládajú najlepšie a využívajú sa hlavne pri surfingu.
 • ŠÍRKA doskyČím širšie je doska paddleboardu, tým je paddleboard stabilnejší a je menšie riziko prevrátenia sa. Ideálna šírka je 78 cm. Ak ste však priaznivci adrenalínu, môžete investovať tiež do úzkej dosky (do 76 cm), ktorá síce nie je toľko stabilný (vyžaduje teda už nejaké skúsenosti), zato je rýchlejší. Na paddleboard by mal taky byť protišmykový nášlap proti pošmyknutiu.

Pevný vs. nafukovacie paddleboard

Paddleboardy sa delia podľa konštrukcie na pevné a nafukovacie - opäť záleží, aké máte nároky, skúsenosti, aký vyznávate štýl a či máte priestor na uskladnenie.

Pevný paddleboard pre vyvádzanie na vlnách oceánov

Nafukovacie paddleboardy sú maximálne skladné, teda s vami môžu precestovať celý svet. Hoci to tak nemusí vyzerať, tak nafukovacie paddleboardy sú veľmi odolné proti poškodeniu (kamienky, nárazy a pod.), A to dokonca viac než pevné boardy. Nafukovacie boardy sa ľahko nafúknu aj vyfúknu vďaka priloženej pumpe, navyše máte väčšinou pribalenú tašku, do ktorej ho zabalíte, hodíte do kufra auta a už mierite ústrety dobrodružstvám. Preskúmať môžete veľmi obľúbenú kolekciu paddlebordov MASTER, ktorá ponúka úžasnú paletu designov i prevedenie paddleboardov.

Nafukovací paddleboard ako ideál pre dovolenku nielen na Slovensku

Nafukovacie paddleboardy sú maximálne skladné, teda s vami môžu precestovať celý svet. Hoci to tak nemusí vyzerať, tak nafukovacie paddleboardy sú veľmi odolné proti poškodeniu (kamienky, nárazy a pod.), A to dokonca viac než pevné boardy. Nafukovacie boardy sa ľahko nafúknu aj vyfúknu vďaka priloženej pumpe, navyše máte väčšinou pribalenú tašku, do ktorej ho zabalíte, hodíte do kufra auta a už mierite ústrety dobrodružstvám. Preskúmať môžete veľmi obľúbenú kolekciu paddlebordov MASTER, ktorá ponúka úžasnú paletu designov i prevedenie paddleboardov.

Materiály, z ktorých sa paddleboardy vyrábajú, sú vysoko kvalitné a pevné, navyše môžu byť odolné voči slanej vode aj UV žiareniu. Príkladom môže byť aj extrémne tuhý materiál Drop-Stich, zo kterých sú vyrobené paddlebordy MASTER s nosnosťou až do 135 kg pre maximálny komfort a bezpečie pri jazde. Všetky informácie (šírka, dĺžka, materiál, vlastnosti, príslušenstva apod.) uvádzajú výrobcovia priamo u daného výrobku, čo vám pomôže pri výbere.


Pádlo pre paddleboard a ďalšie doplnky

Bez pádla by sa ťažko pádlovalo - ak pádlo nebolo súčasťou SUPu, môžete si zaobstarať paddleboard pádlo zvlášť a vybrať si opäť podľa štýlu jazdy a ceny. Lacnejšie pádla sú vyrobené z hliníka a plastu, sú nastaviteľné a dajú sa zložiť do tašky. Sú vhodné hlavne pre začiatočníkov. Ľahké, drahšie, ale zato veľmi pevné a dynamické pádla, vhodné pre skúsených vodákov a surfistov, sú vyrobené z carbonu a pádlovania je stabilné a bez chvenia. Všetky typy pádiel už mávajú ergonomickú rukoväť, ktorá vám paddleboarding maximálne spríjemní.

Súčasťou SUP balenia bývajú ďalšie doplnky, ktoré sú nevyhnutné alebo užitočné pre jazdu na paddleboarde. Ak nemáte komplet zostavu, doporučujeme dokúpiť:

 • istiace lanko (bezpečnostný remienok)
 • pumpu na nafúknutie aj vyfúknutie
 • nepremokavú tašku na paddleboard
 • postranné či stredové plutvy

Paddleboardy podľa určenia

Je potrebné si tiež uvedomiť, či s paddleboardingom ešte len začínate alebo len chcete povýšiť svoje doterajšie skúsenosti a zažiť SUP závody alebo prepojiť doskus s jogou a fitness či rybárčením. Náš eshop ponúka niekoľkonásobné tvary paddle boardov:

 • Race Paddleboard (závodný paddleboard)Je učený pre skúsenejších jazdcov, lebo je úzky a dlhý, teda je ťažšie udržať stabilitu. Vyniká svižnou rýchlosťou, perfektne drží smer a je ideálny na intenzívne tréningy či preteky.
 • Yoga Paddleboard (pre jogu a fitness)Stabilná a široká doska s protišmykovým nášľapom si môžete užiť na pokojnejších hladinách a pri prechádzke precvičovať jogu, čo je dokonalosť sama.
 • Allaround Paddleboard (paddleboard na všetko)"Zlatá stredná cesta", teda stredná dĺžka a šírka dosky je určená pre široké spektrum ľudí. Doska je vhodná do pokojnejších vôd, je stabilná a vhodná aj pre začiatočníkov.
 • Drift Fishing Paddleboard (bočné plaváky pre lepšiu stabilitu)Veľmi stabilný paddleboard vyvinutý špeciálne pre milovníkov rybárčenia. Väčšinou býva doska opatrená držiakmi na prúty a sedadlom.
 • Super Trip Paddleboard (široká doska pre vysokú stabilitu)Doska určená pre celú rodinu. Široká a dlhá doska dopraje zábavu pre viac jazdcov a môžete si tak užiť rodinné výlety po riekach i jazerách. Doska má viac úchytov, aby sa všetci účastníci dostali pohodlne na palubu.
 • Paddleboardy do kľudných vôd (pre začiatočníkov)Ideálny pre začiatočníkov a novych nadšencov, ktorí chcú rozjímať v pokojných vodách a kochať sa pri preplávanie panorámami okolia. Bývajú väčšinou nafukovacie, preto s vami môžu cestovať od vody k vode.

Vyberajte zo širokej ponuky

Skladom: 10 a viac kusov
Paddleboard MASTER Aqua Bluegill - 11.5
Doprava zadarmo
436.00 €
399.00 €
-8%
Skladom: 10 a viac kusov
Paddleboard MASTER Aqua Cabezon - 10
Doprava zadarmo
239.00 €
199.00 €
-16%
Dostupné od 01.07.2024
Paddleboard MASTER Aqua Elfin - 10
Doprava zadarmo
239.00 €
Skladom: 3 kusy
Paddleboard MASTER Aqua Anabas - 10
Doprava zadarmo
319.00 €
Dostupné od 28.06.2024
Paddleboard MASTER Aqua Mokarran - 11.5
Doprava zadarmo
319.00 €
Skladom: 10 a viac kusov
Paddleboard MASTER Aqua Megalodon - 12.5
Doprava zadarmo
436.00 €
425.00 €
-2%
Prečítajte si tiež


Paddleboard - originálna vodná zábava pre celú rodinu


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa