MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vybrať neoprén, aby nám bylo teplo

Neoprénový oblek slúži ako tepelná izolácia a ochrana pred mechanickým poškodením.

Jednotlivé obleky sa môžu líšiť čo do strihu, sily použitého materiálu či použitím ďalších doplnkov. V tomto článku sa dozviete základné údaje, ktoré vám pomôžu pri výbere vášho obleku.

Správna veľkosť neoprénu

Neoprén chráni proti chladu, slnku a odreninám. Veľkosť neoprénu je kľúčové, pretože jedine správna veľkosť vám zaistí ochranu proti chladu. Neoprén totiž musí sedieť presne na povrchu tela, aby sa po neho dostala len veľmi tenká vrstva vody, ktorá takmer necirkuluje a môže sa tak ľahko zahriať na teplotu vášho tela. Príliš voľný a veľký neoprén pustí k povrchu vášho tela väčšie množstvo vody, ktorá tak môže cirkulovať a tým vás ochladzovať. Malý oblek vám zase bude brániť v pohybe, nebude dochádzať k správnemu prekrvovaniu končatín, čo povedie k nižšej výdrži a strate sily (prevažne v pažiach). Pre elimináciu prietoku vody sú neoprény navyše vybavené manžetami na zápästí, členkoch a okolo krku.

Väčšina výrobcov neoprénov má na internete alebo v manuáloch tabuľky s veľkosťami neoprénov as ich rozmery. Tieto údaje je potrebné veľmi dobre naštudovať a poriadne sa premerať. Okrem klasických veľkostí (S, M, L, XL) dnes výrobcovia ponúkajú aj rôzne kompromisné veľkosti pre vyšších športovcov, menšie buclatejšie postavy a pod. (MT, XLT, ML, SL, MST).

Skúšanie neoprénu

K oblečeniu do neoprénu budete potrebovať igelitovú tašku, ktorú natiahnete na nohu a potom s ňou vsuniete do nohavíc. Koniec neoprénu by mal siahať k členku. Nohavice navlečieme na celú nohu až k rozkroku a potom pokračujeme so sáčkom na druhej nohe. Neoprén potom nasunieme tak, aby sedel v rozkroku. Sáčok potom použijeme na ruky. Koniec rukávov by mal byť kúsok nad zápästím. Musí opäť dobre sedieť v podpazuší. Ak po kúpe zistíte, že vám neoprén nesedí, kontaktuje náš e-shop mastersport.sk, bude vám bezplatne vymenený za inú veľkosť.

Prečítajte si tiež ďalší články:

Neopren - prečo je nám v ňom teplo

Typ neoprénu a použitie podľa teploty

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa