MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Ako vyberať rakety a loptičky na squash

Squashová raketa sa čo do veľkosti a váhy pohybuje niekde medzi raketou na tenis a bedminton. Samotné rakety na squash sa medzi sebou rôznia hlavne materiálom, vyvážením a výpletom. Práve na tieto najdôležitejšie vlastnosti squashové rakety sa nižšie zameriame.

Podobne sa aj loptičky na squash vyznačujú rôznou rýchlosťou a odskokom. Podľa toho sú niektoré loptičky vhodné pre začiatočníkov, iné pre skúsenejších hráčov.

Squash je šport, ktorý od doby, kedy ho začiatkom 19. storočia vynašli dvaja trestanci, vzrástol na popularite. Než sa vyberiete do squashového centra i Vy, kúpte si squashovú raketu, squashové loptičky a ďalšie vybavenie na squash, ktoré budú vyhovovať Vášmu štýlu!

Ako vyberať RAKETU NA SQUASH

Materiál squashovej rakety: rozhoduje o kvalite celej rakety asi najviac - ovplyvňuje nielen jej hmotnosť, ale aj flexibilitu, tuhosť, dynamiku a odolnosť voči poškodeniu! Tento zásadný parameter sa teda rozhodne oplatí sledovať.

- Hliník (aluminium): lacný, ale ťažký, krehký a navyše aj zastaraný materiál. Rakety vyrobené len z hliníka možno odporučiť len tým, ktorí si chcú squash oťukať alebo ho hrať naozaj sviatočne. O niečo kvalitnejšie sú rakety vyrobené z hliníka v kombinácii s grafitom.
- Grafit: je naopak pružný, odolný, tuhý aj ľahký materiál. Rakety z grafitu teda rozhodne odporúčame - v našom e-shope zakúpite kvalitné squashové rakety z grafitu za prijateľnú cenu. Ešte lepšie vlastnosti Vám ponúknu rakety z grafitu s titánovými vláknami.
- Kevlar: vyššia cena zaručuje naozaj prvotriedne vlastnosti Vašej rakety.

Vyváženie squashovej rakety: v zásade rozlišujeme vyváženie (ťažisko) do hlavy, na stred a zriedka ešte do rukoväte.

- Hlava: väčšia razancia a rýchlosť na úkor horšej ovládateľnosti. Vhodné pre pokročilých a útočných hráčov.

- Stred: lepšia kontrola úderu. Vhodné pre technických hráčov a začiatočníkov.

Výplet squashovej rakety: je dobré pri výbere nepodceňovať. Aj priemerný rám vylepšený kvalitným výpletom posunie celkovú kvalitu rakety o triedu vyššie. U výpletu ďalej platí, že technickým hráčom vyhovuje skôr mäkký výplet, zatiaľ čo tým silovým výplet tvrdší.

Rakety na squash podľa pokročilosti hráča

Na našom webe nájdete squashové rakety preverených značiek Dunlop, Head či Merco rozdelené pre začiatočníkov, pokročilých i závodných hráčov!

Vyberáme loptičky na squash

Hoci nákup vhodnej loptičky na squash nie je žiadna veda, pár faktov je nutné poznať.

Squashové loptičky sa líšia hlavne svojou veľkosťou a silou odrazu. Práve sila odrazu je dôležitý faktor hlavne pre začínajúcich hráčov. Tí by mali hrať s rýchlymi loptičkami s veľkým odrazom (modrá loptička). Chvíľu bude trvať, než vám budú loptičky ako sa patrí lietat. Pri kombinácii začiatočník plus pomalá loptička preto hrozí, že Vás squash veľmi skoro prestane baviť.

Až s pribúdajúcimi skúsenosťami prechádzajte na pomalšie loptičky (modré - najrýchlejšie, žlté s dvoma bodkami - najpomalšie). Takto bude Vaša hra nadobúdať na dynamike a napínavosti.

Loptičky na squash Dunlop sú svetovo najpredávanejšie a najkvalitnejšie loptičky. Vo výhodnej sade ju zakúpite aj v našom e-shope mastersport.sk

Rakety na squash , loptičky na squash a kompletnú výbavu na squash nájdete na mastersport.sk kde Vám zaručíme nízke ceny aj akčné ceny, rovnako ako vysokú kvalitu športového vybavenia.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa