MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Aké kúpiť deťom boby?

Boby môžu byť označované ako pokračovateľom drevených saní, ktoré vznikli samozrejme omnoho neskôr. Kedy boby vlastne vznikli? Boby vznikli zhruba na konci devätnásteho storočia, kedy si britskí vojaci chceli svoj čas v zimných mesiacoch spríjemniť a to tak, že na drevené sánky pridali riadiaci systém. Samozrejme, boby v dnešnej podobe vyzerajú úplne inak a sú úplne prispôsobené deťom a ich zimnému vyčíňania. Treba tiež spomenúť, že vďaka týmto vylepšeným sáňkám vznikol tiež šport bobovanie. Avšak k vytvorením bobov pre detskú zimnú zábavu poskytli tieto vylepšené sánky veľkú mieru inšpirácie.

Dnešné boby sa predávajú v najrôznejšom prevedení, ktoré si dovolia naozaj každý.

Dnes si naozaj každý dokáže predstaviť, ako takéto detské boby vyzerajú. Ak ste na nich neradostnili ako deti, tak ste sa s nimi mohli stretnúť u svojich detí či detí svojich priateľov, známych či susedov. Boby sú proste skvelou športovou pomôckou, ako si užiť čas na horách aj s tými najmenšími deťmi. Pre tie väčšie deti sú boby skvelým zdrojom neuveriteľné zimnej zábavy.

Dnešné boby sa predávajú v najrôznejších farbách a tvaroch, v najrôznejšom prevedení, s volantom alebo bez volantu, s brzdou alebo bez brzdy. Boby sú tou lacnejšie variantom zimnej zábavy, ako napríklad drevené sánky, lyže, snowboard a podobné zimné vybavenie.

Vyberáme boby - Na aké parametre výberu sa zamerať?

Ak pre svoje dieťa vyberáte boby, rada by som vám oznámila základné kritériá výberu:

Boby sa vyrábajú v najrôznejších dĺžkach.

BobyJeden z hlavných parametrov je dĺžka bobov. Pre naozaj malé deti nekupujte zbytočne veľké boby, pretože sú pre nich zbytočne ťažké a tiež môžu byť pre ne nebezpečné. A to preto, že sa dieťa nemôže na veľkých boboch zaprieť nohami. Určite zabudnite na to, že boby môžu vášmu dieťaťu vydržať niekoľko rokov. Kúpte mu radšej menšie bôby, ktoré budú dieťaťu pasovať, pretože, čo si budeme rozprávať, životnosť bôbov totiž nie je taká, aby dieťaťu vystačilo na celé detstvo.

Z akého materiálu sú boby vyrobené.

Boby sú dnes vyrábané z mrazuvzdorného plastu. Výhodou je, že tým, že sú boby plastové, sú tiež ľahké a dieťa sa s nimi nenadriete toľko, ako napríklad s drevenými sánkami.

Pri výbere bobov sa zamerajte na jeho nosnosť.

Nezabudnite sa zamerať na nosnosť, ktorá sa líši podľa modelu bobov. Najčastejšou nosnosťou, ktorá je u bobov udávaná, je 50 kg. Niektoré modely bobov sú prispôsobené pre dve deti, takže u týchto bôbov bude nosnosť ďaleko väčšia. Boby, ktoré sú určené pre tie najmenšie deti, sú s nosnosťou maximálne 20 kg. Chceli by ste sa so svojimi deťmi na boboch prejsť? V tomto prípade siahnite naozaj po tých modeloch s väčšou nosnosťou.

Majú boby príslušenstvo?

Boby možné zakúpiť spoločne s jeho príslušenstvom, čo je tažný popruh na ťahanie saní a bobov alebo brzdy, ktoré sa používajú na zatáčaní. Zatáčanie bobov môže byť tiež riešené aj otočným kĺbom alebo volantom.

Dnes existujú boby mnohých farieb a dizajnov.

Vyberať je naozaj z čoho! Dnešné detské boby sa vyrábajú v najrôznejších atraktívnych farbách a dizajnov.

BobyKupujete boby pre chalana?

Kúpte mu rozhodne boby s volantom! Čo hovoríte na Boby Snow boat detské riaditeľné alebo Boby Snow formule detské riaditeľné. Tieto boby určite poteší každého chlapca, ktorý sa bude na kopci cítiť, ako by ovládal svoje vlastné auto. Veľmi obľúbeným modelom sú tiež Boby DANTOY 6770 riadditeľné s brzdami, ktoré pochádzajú od dánskeho kvalitného výrobcu plastových hračiek a zimných potrieb pre deti.

Kupujete boby pre dievčatko?

V tom prípade ju určite potešia tieto Boby EDA Xtreme - žlté alebo Boby EDA France s brzdami - červené.

Kupujete boby pre väčšie deti alebo pre dospelého človeka?

Ak máte doma väčšie deti, alebo napríklad uvažujete boby zaobstarať pre seba či pre svojho blízkeho? Na trhu sa predávajú najrôznejšie plastové lopaty, kĺzaky alebo sánkarske taniere. Upozorňujem, že na týchto však jazda nemusí byť práve bezpečná :) .

Boby s volantom

Volant u bobov je u detí naozaj veľmi obľúbený. Pomocou volantu môže dieťa ľahko a bezpečne boby ovládať, zvlášť ešte v kombinácii s rukoväťami na stranách. Vďaka rukovätiam môže vaše dieťa bôby bez problému zastaviť.

Boby s volantom deti jednoducho milujú, pretože im umožňujú pocit naozajstnej jazdy a riadenia. Na kopci potom deti môžu medzi sebou pokojne pretekať. Boby s volantom sú odporúčané pre deti od cca 3 rokov.


Prečítajte si tiež:

Sane a boby pre deti

Zima nám práve začína a my sme sa rozhodli Vám oprášiť zimnú ponuku športových potrieb!

Boby a sane - zábava na zimu pre celú rodinu


alebo prejdite rovno k výberu boby v e-shopu.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa