MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Hurikán

Airtrack - čo to je a prečo ho musíte mať doma?

Airtrack je nafukovacia žinenka, ale nie hocijaká. Oproti bežnej žinenke je hrubšia a vďaka vzduchu vo vnútri je odpružená, takže zaručuje omnoho mäkší a bezpečnejší dopad. Airtrack je zároveň dosť pevný na to, aby sa od neho dalo dobre odraziť a vyskočiť vysoko.airtrack

Pre koho je Airtrack určený?

 • Airtracky sú určené úplne pre všetkých, ktorí si chcú bezpečne zaskákať. Najviac si na ňom užijú deti. Môžu na ňom bez obáv skákať, blbnúť, robiť kotúle, premety, proste čokoľvek.
 • Využívajú ho aj profesionálni športovci - gymnasti, parkouristi, freerunneri, ktorí na ňom trénujú náročné triky a saltá.
 • Dá sa na ňom cvičiť aj jóga a pilates, aj keď zarytí jogíni budú preferovať klasickú jógamatku (jógovú podložku).
 • Využiť airtrack môžete aj na tréning tanca, boxu a ostatných bojových športov.

Kde sa airtrack používa?

Airtrack môžete použiť:

 • vo vnútri doma (pokiaľ máte veľa miesta)
 • v jumpcentrách, v školách, v záujmových krúžkoch
 • vonku na záhrade alebo v parku
 • na vode (na rybníku aj na mori? slaná voda mu nevadí)

Výhody airtracku

 • Najväčšou výhodou airtracku je to, že je je nafukovací. Vzduch vo vnútri vytvára dokonalú oporu a pevnosť a zároveň zostáva pružný. To robí airtrack výnimočný oproti bežným žinenkám, ktoré sú tvrdé, nepružné a niektoré z nich naviac vystužené pružinami, ktoré sa rýchlo opotrebujú a môžu žinenku prederaviť.
 • Je skladný. Pokiaľ ho nebudete zrovna využívať, jednoducho ho vyfúknete, zbalíte a upracete. Vďaka tomu ho môžete vziať v pohode aj na dovolenku.
 • Airtrack je ľahký, takže ho jednoducho premiestníte, obrátite, postavíte, kamkoľvek opriete.
 • Airtrack má zdravotné výhody. Šetrí kĺby, pretože tlmí nárazy a pruží.
 • Jednoduchá údržba vďaka materiálu, z ktorého je vyrobený, je ho možné jednoducho otrieť mokrou handričkou a je čistý raz dva.
 • Je protiskluzovývďaka svojmu ľahko perforovanému povrchu airtrack nekĺže. Zaručene vás udrží vo všetkých pozíciach.
 • Má farebnú linku uprostred a (väčšinou aj) po krajoch cvičebnej plochypre lepšiu orientáciu parkouristi či gymnasti majú kam dopadnúť.

Ako vybrať airtrack?

Pri výbere airtracku je potrebné sa zamerať na nasledujúce vlastnosti:

Materiál

Rozhodne najdôležitejší je materiál airtrackov. Kvalitné airtracky, ako sú airtracky MASTER , sú vyrobené z vysoko odolného materiálu s CE certifikátom. Jedná sa o materiál Drop Stitch, čo je zosilnená dvojstenná tkanina DWF (Double Wall Fabric) s PVC vystuženou tkaninou. Lacnejšie airtracky sú vyrábané z rovnakého materiálu ako nafukovacie hračky. Tieto airtracky rozhodne nedoporučujeme!

Airtrack by mal mať aj zosilnené spoje, aby sa zamedzilo pretrhnutiu v týchto kritických miestach. Naše airtracky majú po bokoch ochranný pásik (S-Pro - Protector strip), ktoré spoje chránia.

Výška

Výška - pred kúpou je dôležité si ujasniť, k čomu budete airtrack používať. Pre bežné využitie (poskakovanie, kotúle, ľahšie triky) stačí tenší airtrack. Pre náročnejšie triky a saltá už je lepší hrubší airtrack. V našom e-shope ponúkame airtracky s výškou 10 cm, 20 cm, 30 cm.

Dĺžka

Dĺžka airtracku hrá veľkú rolu v tom, kde airtrack budete využívať a čo na ňom budete robiť. Pokiaľ chcete airtrack využívať doma, doporučujeme skôr menšie airtracky. Najmenšie airtracky v našom e-shope majú 2 m. Pokiaľ nie ste obmedzený priestorom, sú lepšie dlhšie airtracky. Máte väčší priestor a možnosť spraviť viac trikov za sebou (napríklad sériu backflipov alebo hviezdy). V e-shope nájdete najdlhší 8 m airtrack.

VV prípade, že potrebujete naozaj dlhú plochu pre tréning, je možné spojiť k sobe niekoľko airtrackov dohromady. Airtracky majú na kratšej strane suchý zips, ktorý prepojíte tzv. trackconnectem.

Design

Dôležité tiež samozrejme je, aby sa vám airtrack ľúbil. Na trhu je veľký výber farieb airtrackov. S dizajnom je to už horšie. Na trhu nie je moc originálnych designov airtracků. Niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť nechať si vyrobiť airtrack na mieru, čo sa ale finančne väčšinou príliš neoplatí.

Doplnky k airtracku

K airtracku sa predáva mnoho doplnkov, ktoré robia tréning na airtracku zaujímavejším. Patria medzi ne napríklad odrazové mostíky - airspoty a airblocky a rozběhové odrazové můstky tzv. nafukovací klíny alebo nafukovací válec - airroller.

Dodacia lehota viac ako 30 dní
Airspot MASTER odrazový mostík priemer 100 x 20 cm - sivá - ružová
Doprava zadarmo
164.90 €
159.00 €
-3%
Skladom: 10 a viac kusov
Airblock MASTER odrazový mostík 60 x 100 x 20 cm - zelený
Doprava zadarmo
110.00 €

Všetko o airtracku

Pozrite sa na všetky technické detaily a informácie o našich airtracích MASTER.

Viac o našom Airtracku

Kto používa naše airtracky?

Youtuber a parkourista Tary Povoroznyk

Ambasádorom našich airtrackov značky MASTER je známy youtuber a parkourista Tary Povoroznyk. V spolupráci s Tarym sme vytvorili limitovanú edíciu airtrackov Tary Edition s podpisom a obrázkom Taryho.Deti MISS ČR Míši Salačové

Naše airtracky značky MASTER využívajú aj deti MISS ČR Míši Salačové, ktoré na ňom poriadne vyvádzajú. Ako sú s airtrackami Míša a jej deti spokojné si môžete prečítať v článku na jejím blogu CoolBrnoBlog.Naše airtracky môžete nájsť aj v jump arénach

Pozrieť sa do jump arén


Vyberajte zo širokej ponuky

Dostupné od 30.09.2024
Airtrack MASTER nafukovacia žinenka 400 x 100 x 10 cm - zelená
Doprava zadarmo
166.00 €
Dodacia lehota viac ako 30 dní
Airspot MASTER odrazový mostík priemer 100 x 20 cm - sivá - ružová
Doprava zadarmo
164.90 €
159.00 €
-3%
Dodacia lehota viac ako 30 dní
Airtrack MASTER nafukovacia žinenka 600 x 100 x 10 cm - zelená
Doprava zadarmo
265.00 €
Prečítajte si tiež


Ako vybrať správnu trampolínu - rady a tipy


Čítaj viac

Detské hojdačky na záhradu


Čítaj viac


Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa