Jóga pre začiatočníkov so Simonou Krainovou a Katkou ⏩
MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

Airtrack - čo to je a prečo ho musíte mať doma?

Airtrack je nafukovacia žinenka, ale nie hocijaká. Oproti bežnej žinenke je hrubšia a vďaka vzduchu vo vnútri je odpružená, takže zaručuje omnoho mäkší a bezpečnejší dopad. Airtrack je zároveň dosť pevný na to, aby sa od neho dalo dobre odraziť a vyskočiť vysoko.

airtrack

Pre koho je Airtrack určený?

 • Airtracky sú určené úplne pre všetkých, ktorí si chcú bezpečne zaskákať. Najviac si na ňom užijú deti. Môžu na ňom bez obáv skákať, blbnúť, robiť kotúle, premety, proste čokoľvek.
 • Využívajú ho aj profesionálni športovci - gymnasti, parkouristi, freerunneri, ktorí na ňom trénujú náročné triky a saltá.
 • Dá sa na ňom cvičiť aj jóga a pilates, aj keď zarytí jogíni budú preferovať klasickú jógamatku (jógovú podložku).
 • Využiť airtrack môžete aj na tréning tanca, boxu a ostatných bojových športov.
airtrack-masterjump

Kde sa airtrack používa?

Airtrack môžete použiť:

 • vo vnútri doma (pokiaľ máte veľa miesta)
 • v jumpcentrách, v školách, v záujmových krúžkoch
 • vonku na záhrade alebo v parku
 • na vode (na rybníku aj na mori? slaná voda mu nevadí)

Výhody airtracku

 • Najväčšou výhodou airtracku je to, že je je nafukovací. Vzduch vo vnútri vytvára dokonalú oporu a pevnosť a zároveň zostáva pružný. To robí airtrack výnimočný oproti bežným žinenkám, ktoré sú tvrdé, nepružné a niektoré z nich naviac vystužené pružinami, ktoré sa rýchlo opotrebujú a môžu žinenku prederaviť.
 • Je skladný. Pokiaľ ho nebudete zrovna využívať, jednoducho ho vyfúknete, zbalíte a upracete. Vďaka tomu ho môžete vziať v pohode aj na dovolenku.
 • Airtrack je ľahký, takže ho jednoducho premiestníte, obrátite, postavíte, kamkoľvek opriete.
 • Airtrack má zdravotné výhody. Šetrí kĺby, pretože tlmí nárazy a pruží.
 • Jednoduchá údržba vďaka materiálu, z ktorého je vyrobený, je ho možné jednoducho otrieť mokrou handričkou a je čistý raz dva.
 • Je protiskluzovývďaka svojmu ľahko perforovanému povrchu airtrack nekĺže. Zaručene vás udrží vo všetkých pozíciach.
 • Má farebnú linku uprostred a (väčšinou aj) po krajoch cvičebnej plochypre lepšiu orientáciu parkouristi či gymnasti majú kam dopadnúť.

Ako vybrať airtrack?

Pri výbere airtracku je potrebné sa zamerať na nasledujúce vlastnosti:

 • Materiál- rozhodne najdôležitejší je materiál airtrackov. Kvalitné airtracky, ako sú airtracky MASTER , sú vyrobené z vysoko odolného materiálu s CE certifikátom. Jedná sa o materiál Drop Stitch, čo je zosilnená dvojstenná tkanina DWF (Double Wall Fabric) s PVC vystuženou tkaninou. Lacnejšie airtracky sú vyrábané z rovnakého materiálu ako nafukovacie hračky. Tieto airtracky rozhodne nedoporučujeme!

  Airtrack by mal mať aj zosilnené spoje, aby sa zamedzilo pretrhnutiu v týchto kritických miestach. Naše airtracky majú po bokoch ochranný pásik (S-Pro - Protector strip), ktoré spoje chránia.

 • Výška - pred kúpou je dôležité si ujasniť, k čomu budete airtrack používať. Pre bežné využitie (poskakovanie, kotúle, ľahšie triky) stačí tenší airtrack. Pre náročnejšie triky a saltá už je lepší hrubší airtrack. V našom e-shope ponúkame airtracky s výškou 10 cm, 20 cm, 30 cm.
 • Dĺžka - dĺžka airtracku hrá veľkú rolu v tom, kde airtrack budete využívať a čo na ňom budete robiť. Pokiaľ chcete airtrack využívať doma, doporučujeme skôr menšie airtracky. Najmenšie airtracky v našom e-shope majú 2 m. Pokiaľ nie ste obmedzený priestorom, sú lepšie dlhšie airtracky. Máte väčší priestor a možnosť spraviť viac trikov za sebou (napríklad sériu backflipov alebo hviezdy). V e-shope nájdete najdlhší 8 m airtrack.

  VV prípade, že potrebujete naozaj dlhú plochu pre tréning, je možné spojiť k sobe niekoľko airtrackov dohromady. Airtracky majú na kratšej strane suchý zips, ktorý prepojíte tzv. trackconnectem.

 • Dizajn - dôležité tiež samozrejme je, aby sa vám airtrack ľúbil. Na trhu je veľký výber farieb airtrackov. S dizajnom je to už horšie. Na trhu nie je moc originálnych designov airtracků. Niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť nechať si vyrobiť airtrack na mieru, čo sa ale finančne väčšinou príliš neoplatí.

Doplnky k airtracku

K airtracku sa predáva mnoho doplnkov, ktoré robia tréning na airtracku zaujímavejším. Patria medzi ne napríklad odrazové mostíky - airspoty a airblocky a rozběhové odrazové můstky tzv. nafukovací klíny alebo nafukovací válec - airroller.

Airspot MASTER odrazový mostík

Airspot MASTER odrazový mostík

Airroller MASTERJUMP nafukovací valec

Airroller MASTERJUMP nafukovací valec

Incline mat MASTERJUMP nafukovací klin

Incline mat MASTERJUMP nafukovací klin

Airblock MASTERJUMP odrazový mostík

Airblock MASTERJUMP odrazový mostík

Trackconnect MASTERJUMP spojovací diel pre airtrack

Trackconnect MASTERJUMP spojovací diel pre airtrack


Všetko o airtracku

Pozrite sa na všetky technické detaily a informácie o našich airtracích MASTER.

Viac o našom Airtracku

Kto naše airtracky používa?

Ambasádorom našich airtrackov značky MASTER je známy youtuber a parkourista Tary Povoroznyk. V spolupráci s Tarym sme vytvorili limitovanú edíciu airtrackov Tary Edition s podpisom a obrázkom Taryho.
Naše airtracky značky MASTER využívajú aj deti MISS ČR Míši Salačové, ktoré na ňom poriadne vyvádzajú. Ako sú s airtrackami Míša a jej deti spokojné si môžete prečítať v článku na jejím blogu CoolBrnoBlog.


Naše airtracky môžete nájsť aj v jump arénach

Pozrieť sa do jump arén

Prečítajte si tiež:

10 tipov, prečo si kúpiť kolobežku

Ako vybrať správnu trampolínu - rady a tipy

alebo prejdite rovno do kategérie AIRTACKY - parkour v e-shope.

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa