MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj

BOX pre krásne telo a skvelú fyzičkuDnes už neplatí, že box je len pre bitkárov. Box je veľmi náročný šport, ktorým spálite veľké množstvo kalórii. Je perfektný na chudnutie a vytvarovanie tela, zlepšenie fyzickej kondície a predovšetkým vybitie stresu a napätia.

Box v sebe prepája silu, dynamiku aj techniku. Pri boxe zapojíte nielen všetky svalové skupiny rovnomerne, takže nedochádza k dysbalancím, ako u iných športov, ale tiež musíte zapájať mozog. Pri boxe je potreba vedieť premýšľať a rýchlo reagovať. Vďaka boxu získate vytrvalosť, zrýchlite svoje reflexy a obranné reakcie a v neposlednom rade aj sebadôveru. Len tak niekto si na vás totiž už netrúfne.🥊

K boxu nepotrebujete špeciálne drahé vybavenie. Pre domáce boxovanie stačí pre začiatok zaobstarať BOXOVACIE VRECE a RUKAVICE. K tomu prikúpiť omotávky a keď to začne byť drsné, potom aj chrániče na zuby a hlavu. Keď prikúpite aj jedny rukavice naviac, môžete spraviť zo svojej drahej polovičky sparinga na tréning. 🤜🤛

Boxovacie vrece

Úplný základ pre box je boxovacie vrece. Pri jeho výbere je nutné sústrediť sa na hmotnosť a dĺžku vreca. Pre bežný tréning si vystačíte s vrecom s veľkosťou 80 – 120 cm. Hmotnosť boxovacieho vreca potom vyberajte podľa hmotnosti boxera. Boxovacie vrece by malo mať približne polovičnú hmotnosť, ako má boxer.

Boxovacie vrece Master Zobraziť
Boxovacie vrece MASTER má chromované závesné reťaze = bezpečné a stabilné uchytenie
Boxovacie vrece
do 10 kg
Vyberte si
Boxovacie vrece
od 10 do 20 kg
Vyberte si
Boxovacie vrece
nad 20 kg
Vyberte si

Vyberať môžete aj podľa DRUHOV BOXOVACÍCH VRIEC – záväsné boxovacie vrece, stojace boxovacie vrece (trenažér) a boxovacia hruška. Každý z nich je určený na trochu iný typ tréningu. Všetky ale poslúžia k rovnakému účelu – boxovanie.

Závesné boxocie vrecia
pre silový tréning a tréning techniky úderu a kopu
Vyberte si
Stojace boxovacie vrecia (trenažéry)
pre tréning úderov / kopov a pre rozvoj sily a rýchlosti
Vyberte si
Boxovacie hrušky
pre tréning prenos a rýchlosti úderov a pohotovosti reakcií
Vyberte si

Boxerské rukavice

Okrem boxovacieho vreca sú nevyhnutnou boxerskou výbavou boxerské rukavice. Tie tlmia nárazy a chránia ruky proti nepríjemným zhraneniam a odreninám. Boxerské rukavice vyberajte podľa toho, na čo ich budete najviac využívať.

Boxerské rukavice MASTER vrecovky Zobraziť
2x obšitý vrch = dlhšia životnosť
Odvetrávanie = menšie potenie

Pri výbere rukavíc sa rieši správna veľkosť, hmotnosť a materiál rukavíc. Rukavice by mali byť odolné a neodrieť sa a tiež by mali dobre odvetrávať. Najbežnejšie a cenovo dostupnejšie sú rukavice z PVC a rukavice zo syntetickej kože Najkvalitnejšie sú rukavice z pravej kože.

Vrecovky
pre tréning úderov na boxovacom vreci, nevhodné na sparing
Vyberte si
Tréningové rukavice
pre tréning Sparing, na nácvik úderov do lap a blokov či na ľahký tréning na boxovacie vrece
Vyberte si
Rukavice na MMA
pre tréning MMA, majú voľné prsty pre možnosť uchopiť súpera
Vyberte si

Prečo je dobre mať omotávky?

Každý správny boxer používa omotávky. Nielen, že to vypadá štýlovo, ale omotávky majú svoj význam. Omotávka vypĺňa priestor v rukaviciach tak, aby na ruke dobre sedeli. Zároveň chránia kĺby. Okrem toho absorbujú pot z rúk, a tak sa predlžuje životnosť rukavíc.

Omotávky a bandáže Vyberte si

Chrániče

Box je drsný šport, ktorý sa sem tam neobíde bez zranenia. Dá se im ale predísť vďaka množstvu chráničov. Štandardne sú chrániče zubov a hlavy. Okrem toho môžeme kúpiť aj chránič hrudníku.

Chrániče zubov Vyberte si
Chrániče hlavy Vyberte si

V ponuke máme špeciálnu edíciu chráničov na zuby značky OPRO, ktorú používa aj známy zápasník UFC JIŘÍ PROCHÁZKA. Značka oprú sa zameriava predovšetkým na výrobu chráničov zubov.

OPRO chrániče Jiřího Procházky Vyberte si

Pomocníci na tréning

Na poriadny tréning si môžete obstarať špeciálny boxovací punch pad alebo tréningový blok.

Pomôcky na tréning Vyberte si

Pre malých boxerov

Potrebujete nechať vybiť deti energiu? Kúpte im boxovací set s boxovacími rukavicami a vrecom, do ktorého môžu mlátiť a kopat hlava nehlava.

Boxovací set pre deti Vyberte si


Všetko pre box
Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa