Simona KRAINOVÁ - ambasádorka MASTERSPORT.sk⏩
MASTERSPORT.sk
0918 665 685
Prihlásiť
/
Registrácia
Stolný tenis Parkour Výpredaj
MASTERSPORT.SK: naše ZMENA - vašeZĽAVY⏩

AIRTRACK skrotí každého malého divocha
Airtrack je nafukovacia skákacia žinenka, ktorá zlepší odraz a zmäkší dopad. Je pružný, ľahký a pevný. Kombinuje v sebe výhody trampolíny, skákacieho hradu, pružinovej podlahy (ako sú v gymnastických telocvičniach a jump centrách) a bežné dopadové žinenky. Dá sa na ňom skákať, robiť premety a saltá alebo obyčajné kotúle.


Čo je airtrack?


TIP! Aký airtrack vybrať a ako ho nastaviť na skákanie?

Môžete vyberať z airtrackov dlhých 2 – 10 m, vysokých 10 – 30 cm a širokých 40, 100 alebo 150 cm.

Platí, že čím vyšší airtrack, tým väčšia variabilita pre skákanie. Pružnosť a pevnosť airtracku sa reguluje množstvom vzduchu – napr. pokiaľ budete mať 30 cm vysoký airtrack, môžete jeho výšku regulovať viac ako u 10 cm airtrackov (ten nejde nafúknúť príliš málo vzduchom, pretože by sa prepadal k zemi). Vždy je potrebné myslieť na to, kto na airtracku bude skákať. Pre ťažšieho skokana airtrack nafúknete, pre ľahšieho naopak menej. Všetky airtracky majú nostnosť 200 kg na zemi, na vode 100 kg.

  • Viac vzduchu – pokiaľ airtrack nafúknete úplne na maximum, bude veľmi natlakovaný a tým pádom veľmi pevný, menej sa pri doskoku prepadne.
  • Menej vzduchu – pokiaľ airtrack nafúkate menej, tlak nebude tak veľký a airtrack sa pri doskoku viac prepadne.
  • Dĺžka airtracku je závislá len na tom, koľko máte miesta doma alebo na záhrade (airtrack je možné používať aj vonku) a na tom, čo na ňom budete chcieť robiť.
  • Kratší airtrack (2m, 3m) – pre bežné domáce skákanie úplne stačí, zmästí sa do obývačky, detskej izby alebo na chodbu. Dĺžka vyjde max. na jeden trik, pre viac trikov za sebou je lepší dlhší airtrack.
  • Dlhší airtrack (4m a a viac) – pokiaľ máte doma dostatok miesta, je dlhší airtrack vždy lepší. Dá sa na ňom spraviť viac trikov za sebou. Obecne je potom dlhší airtrack vhodný skôr do telocvičien a jump centier, kde je dostatok miesta.
  • Najdlhší airtrack (10m a viac) – takto dlhý airtrack si môžete priamo kúpiť alebo si ho môžete vyrobiť spojením niekoľkých (rovnako vysokých) airtrackov k sebe cez spojovací diel tzv. trackconnect. Najlepší je trackconnect s klínkom, ktorý dokonalo vyplní priestor medzi dvoma airtrackami.

Airtrack pre malých gymnastov


Airtrack pre parkouristov


Airtrack vs. trampolína?!

Airtrack je niečo ako menší bezpečnejší „brácho“ trampolíny. Nieje tak vysoko nad zemou a pruží o niečo menej, vzduchová výplň tlmí nárazy a dopad je mäkší a šetrnejší pre kĺby. Vďaka tomu je skákanie pohodlnejšie a bezpečnejšie.

Airtrack je ideálny ako predstupeň pred trampolínou. Dieťa si môže skákanie natrénovať nízko pri zemi a potom prejsť na vyššiu trampolínu. Najlepšia je potom kombinácia airtracku a trampolíny. V takom prípade budete mať hotové jump centrum priamo na záhrade.


TARY EDITION - limitovaná edícia airtrackov

Airtracky s podpisom youtubera a parkouristu Taryho

tary edition airtrack

2 rozmery:

2m TARY airtrack
200 x 100 x 10 cm
Zobraziť
3m TARY airtrack
300 x 100 x 10 cm
ZobraziťNaše airtracky používajú aj veľké jump centra

Airtrack s rozmerom 600 x 150 x 20 cm v Jump aréne Tábor

Chceš mať dopravu od 80 € ZADARMO? Vstúp do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte sa